دانلود رایگان پرسشنامه پذيرش تغيير شغل مارتين پاتچن

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه پذيرش تغيير شغل مارتين پاتچن ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
5
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
مارتین پاتچن
سال ساخت:
1965
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه پذيرش تغيير شغل مارتين پاتچن

این پرسشنامه توسط مارتین پاتچن و با هدف ارزیابی میزان پذیرش تغییر شغل در سال 1965ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 5 سوال است و بر اساس مقیاس لیکرتی 5 درجه ای می باشد.

همچنین پرسشنامه پذيرش تغيير شغل مارتين پاتچن دارای نمره گذاری می باشد.

موارد بسیاری برای انسان وجود دارد که می تواند انسان را با فشار و استرس رو به رو کند. یکی از مواردی که ممکن است موجب استرس در افراد شود، تغییر است. عده ی بسیاری از افراد در هنگام مواجه با تغییرات استرس زیادی را متحمل می شوند و در حین فرآیند تغییر آشفته و سرگردان می باشند.

این آشفتگی و سرگردانی تا حد زیادی می تواند قابل قبول باشد؛ قابل قبول بودن این رفتار نیز از آن جهت می باشد که تغییر و شرایطی که بعد از آن برای هر فردی پیش می آید، ناشناخته است و انسان در مواجه شدن با فرآیندی که برای او ناشناخته می باشد و هیچ اطلاعاتی از آن ندارد، ممکن است احساس ترس و یا استرس داشته باشد.

پذیرش تغییر

یکی از مواردی که می تواند در این باره به فرد برای رفع و یا کاهش استرس و فشار کمک کند، پذیرش تغییر است. البته که این پروسه ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد و در همه ی افراد یکسان نیست. نمی توان گفت که هر فردی در صورت مواجه شدن با تغییر واکنش خوبی از خودش نشان خواهد داد. برخی ممکن است پذیرش تغییر برایشان راحت تر باشد و به راحتی بتوانند با تغییرات کنار بیایند و برخی دیگر خیر، این افراد در این شرایط و قبل از آن نیاز دارند که تغییرات به خوبی برایشان توضیح داده شود و نیاز به زمان و درک و همدلی برای پذیرش تغییرات دارند.

تغییرات هم در هر مرحله از زندگی و در هر حیطه ای می تواند اتفاق بیفتد. مثلا فرد در حوزه تحصیلی می تواند تغییری را داشته باشد و این تغییر شامل عوض کردن مدرسه و محل تحصیلش و یا انتقالی گرفتن از دانشگاه خود به شهر دیگر و یا دانشگاه دیگر باشد و موارد دیگری از این دست.

تغییر شغل و دلایل آن

اما یکی دیگر حوزه هایی که تغییر در آن وجود دارد، مربوط به شغل است. ما ممکن است بخواهیم به دلایل متفاوتی شغل خود را عوض کنیم:

  • در اداره و سازمان خود به بخش دیگری منتقل شویم
  • یا در نتیجه ی استعفا
  • یا اخراج از کار شغل دیگری را بر گزینیم

همه ی این موارد و دیگر مواردی که ممکن است برای تغییر شغل وجود داشته باشد، نیاز به پذیرش از سوی فرد کارمند و یا شاغل را دارد. اگر فرد شاغل قدرت پذیرش تغییرات را داشته باشد به خوبی می تواند از مرحله تغییر عبور کند و به مرحله دیگری از زندگی کاری خود بپیوندد.

در این پرسشنامه مفهوم پذیرش تغییر در شغل مورد ارزیابی قرار گرفته است که در صورت تمایل می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه پذيرش تغيير شغل مارتين پاتچن