دانلود رایگان پرسشنامه کار تیمی لنچیونی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه کار تیمی لنچیونی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
19
تعداد صفحات:
6
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه کار تیمی لنچیونی

این پرسشنامه بر اساس مدل لنچیونی در سال 2002 ساخته شد است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی کار تیمی می باشد.

پرسشنامه کار تیمی لنچیونی بر اساس 19 سوالی که دارد، 5 بعد از مولفه های کار تیمی که شامل موارد زیر است را مورد ارزیابی قرار می دهد:

  • تعهد
  • اعتماد
  • مسئولیت پذیری
  • برخورد سازنده
  • هدفمندی

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری می باشد.

عموما برای پیشبرد بهتر اهداف و بهبود کارها و همچنین ارتقای سطح سازندگی و پویایی روابط در سازمان ها، انجام کار به صورت تیمی به کارمندان و نیرو های منابع انسانی پیشنهاد می شود. برخی از سازمان ها و ادارات بر پایه ی کار تیمی طراحی شده اند و نیاز به داشتن کار گروهی و همکاری اعضا در آن ها احساس می شود. در دیگر سازمان ها و برحسب شرایط و ضوابطی که گه آن سازمان و یا اداره دارد، ممکن است ترجیح سازمانی بر کار فردی و داشتن کار گروهی در مواقع لزوم باشد.

کار تیمی چیست؟

کار تیمی همواره یکی از موضوعات بحث بر انگیز و چالش بر انگیز در حیطه ی مدیریت سازمان ها و کار در سازمان ها بوده است. به کار و فعالیتی کار تیمی و گروهی گفته می شود که، مجموعه تشکیل شده از افراد حداقل متشکل از دونفر باشد و این دو نفر در جریان کار سازمانی با یکدیگر کار کرده و دارای منافع مشترک و همراهی و همکاری می باشند.

ممکن است در جریان کار به صورت فردی وقتی همه ی مسئولیت ها به عهده ی یک نفر می باشد، برخی از اصول سر موعد مقرر انجام نشود و یا نقص های هرچند کم و کوچک در کار دیده شود. اما لازم است بدانید که در جریان کار گروهی و تیمی برای اینکه نقص و خللی در کار هیچ یک از اعضا پیش نیاید، لازم است که تمامی اصول و موارد در کار تیمی رعایت شود؛ چرا که در کار تیمی کار و فعالیت افراد در ارتباط با یکدیگر می باشد.

لازمه داشتن کار گروهی و انجام کار بدین شیوه، داشتن تعهد به کار است. افرادی که در یک تیم به صورت مشترک کار می کنند باید اصول و تعهد کاری را رعایت کنند و بدان پایبند باشند. هم چنین افراد باید مسئولیت پذیر باشند و در صورت بروز هر اشتباهی و در جریان کاری، مسئولیت کاری که انجام داده اند را بپذیرند و در این رابطه با دیگر اعضای گروه و سرپرستان صادق باشند. داشتن اعتماد متقابل به یکدیگر موجب امنیت بیشتر افراد در گروه می شود. داشتن برخوردی سازنده و به دور از انتقاد کردن بدون در نظر گرفتن شرایط هم به انجام کار میان اعضای گروه کمک بزرگی می کند. داشتن اهداف مشترک و تلاش برای رسیدن به این اهداف و ترجیح منافع گروه بر فرد در اعضای گروه لازم می باشد.

اگر مایل به ارزیابی کار تیمی در سازمان و اداره خود و در میان کارمندان بودید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کرده و بهره بگیرید.

دریافت رایگان پرسشنامه کار تیمی لنچیونی