دانلود رایگان پرسشنامه دلبستگی شغلی ادواردز و کلیپاتریک

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه دلبستگی شغلی ادواردز و کلیپاتریک ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
6
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ادواردز و کلیپاتریک
سال ساخت:
1984
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

دلبستگی شغلی

دلبستگی شغلی به میزان درجه‌ ای گفته می‌ شود که شخص از نظر روحی با کارش همانندسازی می‌کند یا میزان اهمیتی که فرد برای کارش قائل است (اسپنس و همکاران، ۲۰۰۹).

دلبستگی به شغل عبارت است از تعهد فرد به مجموعه خاصی از تکالیف است که نقش عملکرد مثبت در آن به‌عنوان هدف و به‌ عنوان وسیله‌ هایی برای رسیدن به هدف تلقی می‌ شود.

دلبستگی شغلی با این نوع از تعهد عزت نفس مورد آزمون از طریق عملکرد در نقش شغلی خاصی قرار می‌ گیرد؛ که برحسب ارزشیابی درونی و به محصول بیرونی نقش عملکرد است؛ بنابراین از نظر فانس دلبستگی شغلی عبارت از میزانی است که در آن شکست و موفقیت در ایفای نقش شغلی بر خودانگاره فرد تأثیر می‌ گذارد.

دلبستگی به شغل عبارت است از تعهد فرد به مجموعه خاصی از تکالیف است که نقش عملکرد مثبت در آن به‌عنوان هدف و به‌ عنوان وسیله‌ هایی برای رسیدن به هدف تلقی می‌شود. دلبستگی شغلی با این نوع از تعهد عزت‌ نفس مورد آزمون از طریق عملکرد در نقش شغلی خاصی قرار می‌ گیرد؛ که برحسب ارزشیابی درونی و به محصول بیرونی نقش عملکرد است؛ بنابراین ازنظر فانس دلبستگی شغلی عبارت از میزانی است که در آن شکست و موفقیت در ایفای نقش شغلی بر خودانگاره فرد تأثیر می‌ گذارد (اسدی، 1393).

معرفی پرسشنامه دلبستگی شغلی ادواردز و کلیپاتریک

این پرسشنامه در سال 1984 توسط ادواردز و کلیپاتریک ساخته شده است. این آزمون توسط پاکاری و شکرکن (1370) ترجمه و تنظیم شده است.

پرسشنامه دلبستگی شغلی ادواردز و کلیپاتریک به سنجش میزان وابستگی شغلی در افراد می پردازد.

این پرسشنامه دارای 20 سوال است و جواب هر سوال به صورت لیکرت پنج درجه از خیلی کم تا خیلی زیاد می باشد. البته این پرسشنامه ابتدا 115 سوال بود و سپس به 20 سوال تقلیل یافت.

همچنین پرسشنامه وابستگی شغلی دارای روایی و اعتبار و نمره گذاری نیز می باشد.

دریافت رایگان پرسشنامه دلبستگی شغلی ادواردز و کلیپاتریک