دانلود رایگان پرسشنامه خرسندی زناشویی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه خرسندی زناشویی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
10
تعداد صفحات:
2
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه خرسندی زناشویی

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی خرسندی فعلی افراد از ازدواجشان و بررسی نشاط زناشویی می باشد و برگرفته از کتاب ثنایی است.

این پرسشنامه دارای 10 سوال می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه خرسندی زناشویی تایید شده است.

ازدواج و چالش های پیش رو

نگرش به ازدواج در زوجین کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد. زوجینی که به تازگی اقدام به ازدواج و تشکیل خانواده کرده اند، ممکن است با چالش های مختلفی رو به رو شوند. به هرحال، در ابتدای روزها و ماه های اولیه ی تشکیل زندگی و ازدواج، به دلیل تغییر وضعیت افراد می توانند تجربیات متفاوتی را کسب کنند. یکی از این دلایل نغییر زندگی افراد از حالت مجردی به متاهلی می باشد. به هرحال، ازدواج و تشکیل خانواده برای هر یک از زوجین مسئولیت های متفاوت و تعهدات مختلفی را تعیین می کند. هر یک از زوجین به نسبت زندگی مجردی و آزادی هایی که تجربه می کرده اند، ممکن است در زندگی متاهلی وضعیت متفاوت تری را تجربه کنند و خوب این تجربه ی متفاوت و بروز هرگونه مشکل در ابتدای زندگی امری طبیعی به نظر می رسد.

اما در نظر داشته باشید که افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند، با مدیریت صحیح و روبه رو شدن با چالش ها و حل منطقی این چالش ها می توانند نشاط و شادابی زیادی را هم در همین اوایل زندگی تجربه کنند. به هرحال داشتن احساس مثبت و خوشایند در اوایل ازدواج و بعد از آن بسیار خوب و رایج و البته در استحکام زندگی زناشویی بسیار تاثیر گذار است.

عوامل تاثیر گذار بر خرسندی زناشویی

خرسندی هر یک از زوجین از یکدیگر در زندگی تاثیرات مثبت زیادی بر زندگی زناشویی آن ها خواهد گذاشت. خرسندی زوجین از یک دیگر می تواند با عوامل زیادی در ارتباط باشد و البته از موارد بسیاری تاثیر بگیرد. برای مثال:

  • یکی از موارد مهم در خرسندی اجتماعی، رابطه جنسی می باشد. اگر زوجین رابطه جنسی خوبی را تجربه کنند، خرسندی بیشتری خواهند داشت. ارتباطات کلامی و غیر کلامی زوجین با یکدیگر، یکی دیگر از آن عوامل تاثیر گذار بر میزان خرسندی می باشد.
  • عواملی نظیر داشتن:آزادی و استقلال، وضعیت خوب مادی، داشتن منبع مالی امن و مطمئن از دیگر موارد تاثیر گذار بر خرسندی زوجین است.
  • از دیگر موارد مهم، می توان به نحوه تربیت و پرورش فرزندان اشاره کرد؛ اگر زوجین فرزندان خوب و صالحی تربیت کرده باشند و فرزندان در امور مختلف، موفق باشند، این مورد مهم می تواند اثر گذاری مثبت زیادی بر خرسندی زناشویی داشته باشد.
  • البته موارد بسیار دیگری هم در میزان خرسندی زناشویی دخیل هستند.

در صورت تمایل به ارزیابی مفهوم خرسندی زناشویی در زندگی مشترک، می توانید از این پرسشنامه ی ده سوالی، استفاده کنید و با توجه به نمره گذاری به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه خرسندی زناشویی