دانلود رایگان پرسشنامه استقامت و پایداری - فرم کوتاه (Grift-s)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه استقامت و پایداری - فرم کوتاه (Grift-s) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
17
تعداد صفحات:
2
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
داک ورث و همکاران
سال ساخت:
2007
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه استقامت و پایداری - فرم کوتاه (Grift-s)

این پرسشنامه توسط داک ورث و همکاران  ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی استقامت و پایداری در افراد می باشد.

این پرسشنامه دارای 8 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه استقامت و پایداری – فرم کوتاه (Grift-s) تایید شده است.

مقاومت و پایداری

زندگی یک مسیر پر پیچ و خم است؛ در این مسیر ممکن است با چالش ها و مشکلات مختلفی رو به شویم، چالش ها و مشکلاتی که ممکن است ما را تحت فشار قرار دهند یا استرس زیادی به ما وارد کنند. در برخورد با برخی چالش ها ممکن است با استفاده از راهبرد مقابله ای منطقی و مسئله مدار به دنبال حل مشکل باشیم و در رویارویی با برخی دیگر مشکلات، خیلی زود از پا در بیاییم. یکی از مهم ترین مسائلی که باعث می شود ما عملکرد خوبی در برابر سختی ها و مشکلات داشته باشیم، ویژگی هایی همچون تاب آوری، پایداری و مقاومت است.

در مواقع سختی و مشکلات بهتر آن است که نا امید نشویم و مایوس نباشیم. با حفظ آرامش و خونسری می توان از پس مشکلات و سختی ها بر آمد. استقامت یک ویژگی شخصیتی مثبت است؛ فردی که از این ویژگی برخوردار باشد، پایداری و تحمل زیادی در برابر مشکلات از خودش نشان می دهد؛ به عبارت دیگر استقامت باعث می شود فرد به راحتی دست از تلاش بر ندارد و در مقابل سختی ها خیلی زود تسلیم نشود.
فردی که استقامت داشته باشد، از شکست خوردن نمی هراسد و شکست را به منزله پایان و توقف زندگی نمی داند؛ او بر این باور است که می تواند از شکست هایش درس بگیرد و از شکست ها پلی بسازد برای کسب موفقیت های بیشتر در آینده.

برای درک بهتر تاثیرات مثبت ویژگی استقامت و پایداری در افراد، فردی را در نظر بگیرید که موقعیت و شرایط سختی در زندگی دارد. او از نظر مالی در شرایط سختی است، خانواده حمایت گر ندارد، امکانات کمی در اختیار دارد، در مدرسه شلوغ و پر دانش آموزی درس می خواند اما در نهایت با تلاش و اراده ای که از خودش نشان می دهد، به جایگاه علمی بالایی می رسد و وضعیت زندگی اش را به کل تغییر می دهد.
نتیجه مثبتی که او در زندگی به دست آورده است، نمود بارز استقامت و پایداری در هنگام سختی ها و مشکلات است؛ فرد در مقابل سختی ها از خود ممارست نشان داده و به آسانی تسلیم نشده است و نتایجی که به دست آورده است، نشان گر پایداری می باشد.

آیا شما خود را فردی با استقامت می دانید؟ در مقابل سختی ها چه رفتاری دارید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی ویژگی استقامت و پایداری دشاته باشید؟ می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه استقامت و پایداری - فرم کوتاه (Grift-s)