دانلود رایگان پرسشنامه ارتباط بین فردی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه ارتباط بین فردی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
27
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه ارتباط بین فردی

این پرسشنامه با هدف ارزیابی ارتباطات بین فردی در کلاس درس طراحی شده است.

پرسشنامه ارتباط بین فردی 27 سوالی است و بر اساس یک طیف لیکرت 5 درجه ای می باشد. عبارات موجود در طیف لیکرت عبارت اند از، خیلی کم، کم، تا حدی، بسیار، بسیار زیاد.

ارتباطات بین فردی

انسان با اجتماع پیوند دارد و به نوعی با اجتماع گره خورده است. انسان تنهایی طلب نیست و از تنهایی بیزار است؛ خمین امر موجب ارتباط انسان ها با یکدیگر می شود. ما در ارتباطات خود در پی رفع نیاز ها و موارد دیگر هستیم. ارتباطی که ما با دیگران و با جهان بیرون داریم، ارتباط بین فردی نامیده می شود. در ارتبازات بین فردی ما با دیگران ارتباط می گیریم و اطلاعات، نیاز ها و احساسات و خواسته ها و خیلی از مسائل دیگر را به دیگران انتقال می دهیم.

نحوه این انتقال می تواند از طریق ارتباطات و رد و بدل کردن پیام هایی کلامی و غیر کلامی باشد. قدیم تر ارتباطات بین فردی رو در رو صورت می گرفتند اما امروزه ، این ارتباطات می توانند از طریق فضای مجازی نیز دنبال شوند. در برقراری ارتباط با دیگران نحوه تعامل ما، سخن گفتن، حالت اندام ها و چهره همه و همه در تاثیرگذاری و نوع روابط اثر گذار است.

در ارتباطات بین فردی چندین مولفه نقش مهم دارند. از جمله این مولفه ها می توان به اشخاصی که بر قرار کنندهاین ارتباط هستند، پیامی که با یکدیگر رد و بدل می کنند، مواردی که بر ارتباط آن ها تاثیر می گذارد و چندین مولفه دیگر نیز اشاره کرد. مهم است که ما با هم دیگر ارتباط برقرار کنیم و ارتباط داشته باشیم. در خلال این ارتباطات است که می توانیم زندگی کردن را یاد بگیریم و یا عبارت دیگر مهارت های زندگی را بیاموزیم.

همچنین خوب است بدانید که مهارت های بین فردی با توسعه ی فردی در ارتباط است. البته توجه داشته باشید که اگر با دیگران ارتباط برقرار می کنید، لازم است که چندین نکته را رعایت کنید؛ اصولا در ارتباطات بین فردی باید درک و احترام و پذیرشی متقابل از جانب هر فرد وجود داشته باشد. لازم است که به یک دیگر اعتماد کنیم و رابطه ای مملو از صداقت و عاری از دروغ و ریا کاری داشته باشیم. باید برای احساس امنیت متقابل تلاش کنیم  و تا جایی که ممکن است تعارضات را کم کرده و از تنش ها بکاهیم و به یکدیگر در رفع موانع و مشکلات کمک کنیم.

در نهایت ارتباطات بین فردی مستلزم یادگیری برخی اصول مهم همانند آنچه در بالا گفتیم و ذکر کردیم، می باشد. با استفاده از پرسش نامه بلا می توانید ارزیابی کلی بر نحوه ارتباطات بین فردی خود بالاخص در کلاس درس و در ارتباط با هم کلاسی هی خود داشته باشید.

دریافت رایگان پرسشنامه ارتباط بین فردی