دانلود رایگان پرسشنامه سواد مالی معین الدین

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه سواد مالی معین الدین ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
25
تعداد صفحات:
11
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
معین الدین
سال ساخت:
1390
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه سواد مالی معین الدین

این پرسشنامه توسط معین الدین در سال 1390 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی سواد مالی می باشد.

این پرسشنامه دارای 25 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه سواد مالی معین الدین تایید شده است.

در همین ابتدا می خواهیم یک سوال مهم از شما بپرسیم و انتظار داریم پاسخ این سوال را کاملا صادقانه بدهید. شما به عنوان فردی که درآمد شخصی دارد، از سازمانی حقوق می گیرد یا پول تو جیبی که از پدر خانواده دریافت می کند، تا به چه اندازه می توانید از نظر مالی درآمد خود را مدیریت کنید؟
آیا جز آن دسته از افرادی هستید که در ابتدای ماه همه ی پول های خود را خرج می کنید و تا انتهای ماه بدون پول سر می کنید؟ یا بالعکس درآمد خود را تقسیم بندی کرده و در جای درست و موقعیت درست خرج می کنید و برای مواقع لزوم پس اندازی را کنار می گذارید؟ پاسخ شما به این سوالات، میزان سواد مالی شما را مشخص می کند. سواد مالی گاها با هوش مالی اشتباه گرفته می شود اما باید بگوییم این دو کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

سواد مالی یعنی چه؟

خلاصه، کوتاه و مفید؛ سواد مالی به معنای دانش، توانایی و مهارت ما در مدیریت مسائل مالی می باشد. افراد بسیاری در مورد سواد مالی تحقیق کرده اند و نظریات مختلفی ارائه داده اند. اینکه ما بتوانیم در مورد منابع مالی و پولی که در اختیار داریم به صورت آگاهانه قضاوت و تصمیم گیری داشته باشیم و بتوانیم مدیریت خوبی بر منایع مالی خود اعمال کنیم، یعنی دارای سواد مالی هستیم. وقتی می گوییم یک فرد دارای سواد مالی است یعنی از اصول و واژگان مسائل مالی اطلاع و آگاهی دارد.

اگر می خواهیم زندگی خوبی از نظر مالی داشته باشیم و بتوانیم زندگی شخصی خود را اداره کنیم باید از مدیریت مالی برخوردار باشیم. سواد مالی باعث ارتقا توانایی خواندن، تحلیل کردن، فهم و درک فرصت ها و گزینه های مالی، حل مسائل پولی، برنامه ریزی بهتر برای آینده، تصمیم گیری های دقیق مالی می شود. در نتیجه زندگی شخصی و شغلی به طور کلی تغییر مثبت پیدا می کند. همچنین سواد مالی باعث می شود ما قوانین و هنجارهای اجتماعی را بهتر بشناسیم و در انجام وظایف مالی عملکرد بهتری داشته باشیم. همچنین سواد مالی باعث نفع شخصی و سازمانی می شود.

بنابر آنچه گفته شد، سواد مالی مزایای بسیاری دارد. پس بهتر است برای آموختن هرچه سریع آن و یاد دادن آن به فرزندان خود اقدام کنید. آیا شما از سواد مالی برخوردار هستید؟ محققی به نام معین الدین اقدام به ساخت پرسشنامه ای برای ارزیابی سواد مالی کرده است که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه سواد مالی معین الدین