دانلود پرسشنامه چابکی سازمانی ورلی و لاولر

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,800 تومان

دانلود پرسشنامه چابکی سازمانی ورلی و لاولر ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
35
تعداد صفحات:
6
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ورلی و لاولر
سال ساخت:
2010
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه چابکی سازمانی ورلی و لاولر

این پرسشنامه توسط ورلی و لاولر در سال 2010 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی چابکی سازمانی می باشد.

این پرسشنامه دارای 35 سوال و 4 بعد:

  • استراتژی پایدار
  • طرح های سازگار
  • رهبری و هویت مشترک
  • قابلیت های ارزش آفرینی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه چابکی سازمانی ورلی و لاولر تایید شده است.

چابکی سازمان با ذکر یک مثال

خلاصه کلام این است: " اگر سازمانی چابکی لازم را نداشته باشد، نمی تواند در بازار رقابتی جایگاه برتر را داشته باشد و روند رو به رشدش را طی کند." چابکی سازمانی یکی از مهم ترین ویژگی های سازمان های موفق است. بگذارید با یک مثال ساده، چابکی سازمانی را در کشور ایران برای شما شرح دهیم.

در زمان های گذشته، شرکت ارج یکی از شرکت های خوب در زمینه تولید محصولات برقی خانگی بود که طرفداران زیادی داشت و محصولات آن در خانه های ایرانی دیده می شد, با گذشت زمان که نشان های تجاری مختلف شروع به فعالیت کردند و به عبارتی بازار را دست گرفتند، دیگر خبری از محصولات شرکت ارج نبود!

در نتیجه می توانیم بگوییم شرکت محصولات ارج، چابکی لازم را در عرصه رقابت در کسب و کارها نداشت و نتوانست در بازار دوام بیاورد.

چابکی سازمان چیست؟

شرکت های مختلف به تغییرات درونی و بیرونی به طرق مختلف واکنش نشان می دهند که به این واکنش، چابکی سازمانی گفته می شود. چابکی سازمانی با دو مولفه مهم در ارتباط است و این دو مولفه، سریع بودن سرعت واکنش و سرعت تغییر نسبت به رقبا است.

باید بدانید، چابکی رقیبان سازمانی خود را نباید دست کم بگیرید؛ در هر زمینه ای رقیبان پویا وجود دارند و می توانند نسبت به شما عملکرد سریع تری داشته باشند. بنابراین یکی از مهم ترین چیزهایی که به شما کمک می کند چابکی سازمان خود را حفظ کنید، استمرار و تلاش است.

اگر سازمان شما بتواند خودش را با تغییرات به خوبی سازگار کند و نسبت به رقبا همواره جلوتر باشد، می تواند چابکی سازمانی اش را حفظ کند.

پویایی درون سازمانی، نوگرایی، تلاش برای یادگیری، ارتقای مهارت های کارمندان، برگذاری دوره های آموزشی کمک بزرگی به چابکی سازمان می کند. ورلی و لاولر از جمله محققانی بودند که در زمینه چابکی سازمانی تحقیقاتی داشته اند. آن ها عوامل مختلف تاثیر گذاری را بر چابکی سازمانی معرفی کرده اند.

بر اساس نظر این دو پژوهشگر، استراتژی های پایدار، رهبری و هویت مشترک، قابلیت ها و توانایی ارزش آفرینی و در نهایت طرح های سازگار بر چابکی سازمانی تاثیر می گذارند.

به نظر شما یک سازمان چابک چه ویژگی هایی دارد؟ چه مواردی بر چابکی سازمانی تاثیر می گذارد؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی چابکی سازمانی داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر چابکی سازمانی ورلی و لاولر استفاده کنید.