دانلود رایگان پرسشنامه سنجش میزان اجتماعی شدن دانش آموزان

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه سنجش میزان اجتماعی شدن دانش آموزان ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
30
تعداد صفحات:
10
مقیاس:
لیکرت شش درجه ای
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه سنجش میزان اجتماعی شدن دانش آموزان

این پرسشنامه محقق ساخته است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان حس اجتماعی شدن در دانش آموزان می باشد.

پرسشنامه سنجش میزان اجتماعی شدن دانش آموزان دارای 30 سوال است.

اجتماعی شدن

انسان موجودی اجتماعی است که هرگز انزوا طلب نبوده و تمایل به تنهایی ندارد. ما انسان ها به ذات موجوداتی اجتماعی هستیم و تمایل به برقراری ارتباط با هم نوعان خود داریم؛ به جهت برقراری ارتباط با همنوعان خود در وهله اول نیاز داریم که اجتماعی بشیم و اجتماعی شدن را بیاموزیم.

اجتماعی شدن را باید فرآیندی تعریف کنیم که در آن انسان ها شیوه برقراری ارتباط با یکدیگر را در بستر جامعه یاد می گیرند، توانایی هایشان را می شناسند و می دانند که به عنوان عضوی از جامعه چه وظایف اجتماعی را بر عهده دارند و در چه مواردی باید توانایی های خود را توسعه دهند.

افراد تنها با اجتماعی شدن است که می توانند نقش های اجتماعی را در وهله اول یاد بگیرند و سپس در آن نقش ایفای نقش کنند. اجتماعی شدن را نمی توان یک فرآیند آسان و ساده معرفی کرد؛ این فرآیند پیچیدگی های خاص خودش را دارد و زمان بر است و به عبارتی باید در طول زمان بر اساس آموزش های مختلف صورت بگیرد.

در اجتماعی شدن، فرد زبان برقراری ارتباط، باور و نگرش و ارزش های جامعه را یاد می گیرد و سعی می کند رفتارهای متناسب با هنجارهای جامعه را بیاموزد.

اگر برای شما هم سوال پیش می آید که اجتماعی شدن چه زمانی اتفاق میوفتد، در پاسخ باید بگوییم بیشترین بخش اجتماعی شدن در دوره کودکی اتفاق میوفتد و پس از آن این فرآیند تا پایان عمر، ادامه پیدا می کند. خانواده و والدین نقش بسیار مهمی در اجتماعی شدن فرزند دارند و اجتماعی شدن در وهله اول در خانواده اتفاق میوفتد.

پس از طی شدن روند اجتماعی شدن در خانواده با وارد شدن کودک به مدرسه، ادامه فرآیند اجتماعی شدن در مدرسه اتفاق میوفتد. دانش آموزان در ارتباط با یکدیگر، نحوه تعامل و برقراری ارتباط را یاد می گیرند و پذیرفتن نقش های اجتماعی مختلف را در کنار یکدیگر تجربه می کنند.

تعامل دانش آموزان با معلمان، یادگیری دروس مرتبط با مسائل اجتماعی و... تاثیر زیادی بر اجتماعی شدن فرد دارد. یکی از مهم ترین مسائلی که به اجتماعی شدن دانش آموزان کمک می کند، آموزش است. وقتی اجتماعی شدن را یاد بگیریم، مهارت های اجتماعی خود را ارتقا دهیم، خیلی راحت می توانیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر، میزان حس اجتماعی شدن در دانش آموزان داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبری که توسط این محقق ساخته شده است، استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه سنجش میزان اجتماعی شدن دانش آموزان