دانلود پرسشنامه خلاقیت سازمانی لیائو و وو

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,000 تومان

دانلود پرسشنامه خلاقیت سازمانی لیائو و وو ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
15
تعداد صفحات:
8
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ليائو و وو
سال ساخت:
2013
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه خلاقیت سازمانی لیائو و وو 

این پرسشنامه توسط ليائو و وو در سال 2013 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی خلاقیت سازمانی می باشد.

این پرسشنامه دارای 15 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه خلاقیت سازمانی ليائو و وو تایید شده است.

خلاقیت

خلاقیت یکی از رموز موفقیت و ثبات سازمان در بازار پر تلاطم و پر تغییر است؛ امروزه، خلاقیت سازمانی تبدیل به یکی از مهم ترین چالش ها و دغدغه های ذهنی مدیران سازمانی شده است و به دنبال آن، مدیران به دنبال جذب و استخدام کارمندان خلاق در سازمان هستند چرا که خلاقیت باعث افرایش بهره وری و کارایی در سازمان شده و اثربخشی بیشتری را برای سازمان به همراه دارد.

خلاقیت تعاریف گوناگونی دارد؛ صاحب نظران هر کدام بنابر تحقیقات و دیدگاهی که داشته اند، خلاقیت را تعریف کرده و همین مسئله باعث تعدد تعاریف در خصوص خلاقیت شده است. خلاقیت یک فرآیند فکری بوده و جز توانایی های عمومی که هر فردی آن را دارا است، می باشد.

خلاقیت قابل اکتساب و تقویت بوده و تاثیرات مثبت به همراه دارد.

به طور خلاصه، زمانی که ایده های جدید خلق و تولید می شود یا مجموعه ای از راه حل ها با یکدیگر ترکیب می شود، خلاقیت ایجاد می شود و ایجاد خلاقیت می تواند گروهی یا فردی باشد. خلاقیت شیوه ای از تفکر است که می توان آن را مشاهده کرد و به واسطه آن ایده های جدید خلق کرد.

سازمان هایی که به خلاقیت و نوآوری روی می آورند علاوه بر تضمین ثبات و پایداری خود در سازمان مزیت رقابتی با رقیبان خود ایجاد می کنند؛ هرچه میزان خلاقیت سازمانی بیشتر باشد، انرژی مولد در سازمان بیشتر خواهد شد و هرچه از میزان خلاقیت سازمانی کمتر شود، سازمان از روند توسعه و تحول جا خواهد ماند.

پس در یک تعریف ساده و خلاصه از خلاقیت  باید آن را ارائه ایده های جدید و تلاش برای افزایش کیفیت و کمیت محصولات و خدمات در سازمان بدانیم. خلاقیت سازمانی باعث افزایش بهره وری سازمان، کاهش هزینه های سازمان و جلوگیری از اتلاف منابع در سازمان می شود.

تغییرات مثبتی که در سازمان روی می دهد در نتیجه خلاقیت است؛ در واقع خلاقیت به سازمان در جهت اثربخشی بیشتر اهداف و پیمودن مسیر موفقیت و حرکت به سمت تغییرات مثبت کمک می کند.

افزون بر آنچه گفته شد، خلاقیت سازمانی باعث افزایش ریسک پذیری در سازمان می شود، اعتماد به نفس کارمندان را بالا می برد، انعطاف پذیری و سازگاری را افزایش می دهد و باعث غلبه بر تردیدها می شود.

در صورتی که تمایل به ارزیابی خلاقیت سازمانی از دیدگاه لیائو و وو داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.