دانلود رایگان پرسشنامه اهداف پیشرفت میدلتن و میگلی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه اهداف پیشرفت میدلتن و میگلی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
12
تعداد صفحات:
5
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
میدلتون و میگلی
سال ساخت:
1997
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

پرسشنامه اهداف پیشرفت میدلتن و میگلی

این پرسشنامه توسط میدلتون و میگلی در سال 1997 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی سنجش اهداف پیشرفت در افراد بوده است.

پرسشنامه اهداف پیشرفت میدلتن و میگلی دارای 12 سوال بر اساس مقیاس لیکرت پنج درجه ای است.

این پرسشنامه دارای نمره گذاری و روایی و پایایی می باشد.

همه ی افراد در زندگی خود برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت تلاش می کنند. گویی همه ی ما انسان ها نیاز به پیشرفت و تلاش را در خود احساس می کنیم. تلاش و پیشرفت فقط منحصر به زمینه ی خاصی نمی شود. افراد می توانند در موقعیت ها و چالش های مختلفی که در زندگی با آن رو به رو می شوند، رشد و پیشرفت داشته باشند. موفقیت در موقعیت های فردی، شغلی و.. می توانند جزئی از این پیشرفت ها باشد.

یکی از مواردی که افراد علاقه مند به پیشرفت کردن در آن هستند، موقعیت های تحصیلی می باشد. دانش آموز و یا دانشجو در هر مقطع تحصیلی که باشد، علاقه مند به کسب موفقیت و رشد تحصیلی و پیشرفت است. در این زمینه دانش آموزان می توانند اهدافی را برای خود تعیین کنند و برای دست یافتن به این اهداف تمام تلاش خود را به کار بگیرند. اهداف دانشجویان و دانش آموزان می تواند کاملا متفاوت و در دسته بندی های مختلف قرار بگیرند؛ مثلا یک محصل می تواند شامل اهداف تبحری، اهداف در رویکرد و عملکرد و حتی اهداف اجتناب عملکرد باشد.

یادگیری تحصیلی

محصلان می توانند برای پیشرفت کردن و در راستای اهدافی که برای خود تعیین کرده اند، تلاش های بیشتری داشته باشند و به منظور تسلط بیشتر بر امور درسی و کتاب های خود ساعات زیاد تری را برای مطالعه در نظر بگیرند و یا از شیوه های جدید برای آموختن دروس مانند استفاده از کتاب های کمک آموزشی و یا استفاده از فلش کارت و .... استفاده کنند. محصلانی که مشغول به تحصیل هستند و اهداف بزرگی برای پیشرفت کردن در سر دارند، می توانند از روش های یادگیری که منجر به یادگیری عمیق می شود هم استفاده کنند.

دانش آموزان و محصلان ممکن است در مسیر تعیین اهداف برای پیشرفت کردن سعی بر زرنگ جلوه دادن خود داشته باشند و با کسب مهارت و آموختن بیشتر از ضعیف جلوه دادن خود کاملا جلوگیری کنند. این مورد می تواند شامل این نکته باشد که فرد تمایل به اثبات خود در میان معلمان و اساتید و حتی همکلاسی های خود به عنوان یک شاگرد زرنگ و درس خوان را دارد. تمایلی که فرد محصل از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن دریغ نمی کند.

اگر مایل به ارزیابی میزان اهداف پیشرفت در افراد بودید، می توانید از این پرسشنامه بهره بگیرید و با تفسیر و نمره گذاری دقیق آن به اطلاعات خوبی در این باره دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه اهداف پیشرفت میدلتن و میگلی