دانلود رایگان پرسشنامه اضطراب کلاس درس (CAM)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه اضطراب کلاس درس (CAM) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه اضطراب کلاس درس (CAM)

این پرسشنامه با هدف ارزیابی اضطراب دانش آموزان در کلاس درس ساخته شده است.

پرسشنامه اضطراب کلاس درس (CAM) 20 سوال دارد و بر اساس طیف لیکرت پنج درجه ای می باشد. همچنین این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

دانش آموزان در محیط مدرسه و کلاس درس خود می توانند به دلایل مختلفی مضطرب باشند و اضطراب را تجربه کنند. به طور کلی تجربه ی اضطراب برای هر فرد و در هر جایگاهی، تجربه ی ناخوشایندی می باشد. دلیل اینکه ما چرا مضطرب می شویم نامشخص است و احتمالا بستگی به عوامل مختلفی دارد.

اضطراب چیست؟

در وهله ی اول باید گفت که اضطراب حالتی ناخوشایند است. ممکن است اضطراب و استرس با یک دیگر هم معنی دانشته شوند ولی در واقع اینگونه نیست و این دو حالت انسانی معنای متفاوتی از یکدیگر دارند و فرد حالت متفاوتی را هم تجربه می کند. اضطراب با ترس نیز متفاوت است. البته ممکن است در زمانی که می ترسیم، اضطراب را نیز تجربه کنیم. اضطراب حالتی منفی و ناخوشایند است، دلیل آن مشخص نیست و به طور کلی احساسی مبهم است.

اضطراب در دانش آموزان

شاید از دانش آموزان در هر مقطع تحصیلی که هستند بارها و بارها شنیده باشید که مضطرب هستند؛ اضطراب در دانش آموزان می تواند تحت تاثیر موارد مختلفی باشد. دانش آموزان مضطرب می شوند و در نتیجه ی این اضطراب می توانند، تاثیرات منفی را بر روند تحصیلی خود تجربه کنند.

  • یکی از دلایل تجربه اضطراب در دانش آموزان، امتحان است. دانش آموزان زیادی در هنگام امتحان و یا قبل از آن اضطراب دارند و دلایل آن می تواند کاملا متفاوت باشد، مثلا این اضطراب در نتیجه ی درس نخواندن باشد و یا حتی درس خواندن زیاد. البته که موارد بسیار دیگری هم می تواند در دانش آموزان اضطراب ایجاد کند.
  • محیط تحصیلی یکی از این موارد است. جو مدرسه می تواند برای دانش آموز تنش زا باشد به خصوص در زمانی که دانش آموز به تازگی در یک مدرسه ثبت نام کرده باشد و دوستان زیادی در مدرسه نداشته باشد.
  • تاثیر گروه همسالان هم بر اضطراب دانش آموزان نقش دارد. دوستان و دانش آموزان یک کلاس می توانند موجب اضطراب شوند.
  • شیوه ای که معلم در برخورد با دانش آموزان اتخاذ می کند.
  • عدم آمادگی کافی برای پاسخ دادن به دروس.
  • تجربه روابط ناخوشایند و منفی در خانواده
  • بحث و درگیری بین دانش آموز و معلم
  • عدم برخورد صحیح ناظمین با دانش آموزان از دیگر موارد دخیل بر تجربه اضطراب در دانش آموزان است.

اگر دانش آموز هستید و یا به عنوان یک والدین علاقه مند به دانستن میزان اضطراب فرزند خود به عنوان یک دانش آموز می باشید و یا به عنوان کادر مدرسه می خواهید میزان اضطراب دانش آموزان خود را ارزیابی کنید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه اضطراب کلاس درس (CAM)