دانلود رایگان پرسشنامه آموزش الکترونیک

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه آموزش الکترونیک ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
55
تعداد صفحات:
10
تعداد مولفه:
9
مقیاس:
لیکرت سه درجه ای
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه آموزش الکترونیک

پرسشنامه ی آموزش الکترونیکی در دو بخش طراحی و ساخته شده است. بخش اول دارای 43 سوال و با هدق ارزیابی اطلاعات مربوط به طرح برنامه درسی و بخش دوم که با اهداف ارزیابی موانع آموزش الکترکی طراحی شده است، دارای 12 سوال می باشد.

مقیاس به کار برده شده در این پرسشنامه بر اساس لیکرت سه درجه ای می باشد و گزینه ها شامل، دارای اهمیت بیشتر نسبت به آموزش حضوری، همانند دانش حضوری، دارای اهمیت کمتر نسبت به دانش حضوری می باشد.

کلاس های درس و محیط آموزشی از گذشته های دور تا به اکنون تغییر و تحولات زیادی داشته است. جدا از بحث ارائه ی محتوا در کلاس های درس، محیط آموزشی و نحوه ارائه دروس نیز دستخوش تغییراتی شده است. قدیم تر کلاس های درسی بر اساس زمان های تعیین شده مشخص و در مکان خاص و مشخصی مانند مدرسه و یا دانشگاه تشکیل می شد و روند آن بدین صورت طی می شد. اما با توجه به تغییراتی که در جامعه و امروزه پیش آمده است، کلاس های درس حضوری جای خود را به نوع دیگری از کلاس ها داده اند.

کلاس هایی که با همان هدف گذشته یعنی آموزش و پرورش محصلان اما در غالب جدید تر ارائه شده است؛ کلاس های درسی تحت عنوان کلاس های آموزش الکترونیکی و مجازی. به طور کلی می توان گفت کلاس های درس الکترونیکی با استفاده از تکنولوژی ها و استفاده از وسایل هوشمندی مانند رایانه و تلفن همراه و تبلت ها و .. و با استفاده از اینترنت و یا اینترانت تشکیل می شود. در این کلاس ها بعد مکانی و تشکیل کلاس ها در مکانی خاص حذف شده است. این شیوه ی آموزشی نیز نسبت به شیوه های قبلی با اینکه در کشور ایران به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است، اما مزایای خوب و بالقوه ای دارد. در صورت تشکیل کلاس ها در چارچوب دقیق و درست می توان از امتیازات این نوع آموزش نیز بهره مند شد؛ درست مانند آموزشی مه در فضای کلاس های حضوری انجام می شده است.

مهم است که آموزشی که از طریق آموزش الکترونیکی دنبال می شود، علایق و سلایق دانشجویان را هم در نظر بگیرد و علاوه بر تمم این موارد انعطاف پذیری هم داشته باشد. همانند دیگر نوع آموزش در این روش آموزشی نیز باید نیاز محصلان درک شود و به آن ها توجه ویژه شود. این نوع آموزش نیز باید فضایی را برای دوستی و همکاری و ترویج و ارتقای کار گروهی در محصلان و در هر مقطعی که باشند، به وجود بیاورد و این بستر را فراهم کند. محصلان خواه دانشجو باشند و یا دانش آموز باید انگیزه کافی برای شرکت در این کلاس ها و فضای آموزشی الکترونیکی را داشته باشند. شما نیز یا استفاده از این پرسشنامه می توانید از سوالات مربوط به آموزش الکتریکی و با هدف سنجش این آموزش بر اساس مولفه هایی اطلاعات کسب کنید. توجه داشته باشید که این نوع از آموزش با گذشت زمان، از کیفیت بالاتر برخوردار خواهد شد.

دریافت رایگان پرسشنامه آموزش الکترونیک