دانلود پرسشنامه خوش بینی تحصیلی معلمان بیرد

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,100 تومان

دانلود پرسشنامه خوش بینی تحصیلی معلمان بیرد ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
11
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
برد و همکاران
سال ساخت:
2010
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه خوش بینی تحصیلی معلمان بیرد 

این پرسشنامه توسط بیرد و همکارانش در سال 2010 ساخته شده است.

این پرسشنامه با هدف ارزیابی میزان خوش بینی تحصیلی معلمان از دانش آموزان ساخته شده است.

پرسشنامه خوش بینی تحصیلی دارای 11 سوال و سه خرده مقیاس زیر می باشد:

  • کارآمدی معلم (4گویه)
  • اعتماد به والدین و دانش آموزان (4گویه)
  • تأکید تحصیلی (3گویه)

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری می باشد.

یادگیری و آموزش در دانش آموزان تحت تاثیر موارد بسیاری قرار دارد. لازمه ی رسیدن به پیشرفت درسی و فهم مطالب درسی در دانش آموزان احساس نیاز دانش آموز به دانستن و همچنین انگیزه برای آموختن و تحصیل کردن است. داشتن انگیزش تحصیلی در دانش آموزان برای داشتن رشد و پیشرفت بسیار مهم است. اما موارد مهم دیگری هم برای رشد و یادگیری بهتر توسط دانش آموزان وجود دارد. عواملی که منحصر به دانش آموزان نیست و از معلمان نشات می گیرد.

معلمان به نوبه ی خود تاثیر بسیاری بر فرآیند یادگیری بهتر و البته بیشتر در دانش آموزان دارند. دانش آموزان بیشتر ساعات روز خود را در کنار معلمان سپری می کنند و تاثیر بسیاری از معلمان خود دریافت می کنند. معلمان می توانند برای دانش آموزان همچون الگویی باشند و دانش آموزان نیز از آنان الگوگیری و یا سرمشق گیری داشته باشند. علاوه بر اتخاذ روش هایی جدید برای آموزش دروس توسط معلمان به دانش آموزان و استفاده از تکنیک های جدید آموزشی برای اداره کلاس توسط معلمان، خوش بینی معلمان در تحصیل دانش آموزان تاثیر شگرفی دارد.

خوش بینی معلمان

معلمان با داشتن دیدگاهی مثبت به دانش آموزان و داشتن خوش بینی به تاثیری که می توانند بر یادگیری بیشتر و آموزش بهتر دانش آموزان داشته باشند، می توانند تاثیر مثبت تحصیلی زیادی بر دانش آموزان خود اعمال کنند. معلمان با داشتن این دیدگاه که با داشتن تاکید بر دانش و آموختن می توانند انگیزه ای برای دانش آموزان ایجاد کنند و به کمک والدین به دانش آموزان خود در درک و یادگیری مفاهیم درسی کمک کنند و باور داشته باشند که هر دانش آموزی دارای استعداد و ظرفیت بالقوه در درس خاصی است، می توانند کمک بزرگی به دانش آموزان خود کنند. برای مثال معلم می تواند با اعتماد به دانش آموزان و تحسین و تشویق آنان برای کسب رتبه های علمی در مقطع نحصیلی و اعتماد و باوری که به حمایت والدین دارند، تاثیر این خوش بینی را بر دانش آموزان خود اعمال کنند.

داشتن خوش بینی تحصیلی در معلمان می تواند مسیر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را هموار تر کند و دانش آموزان را چندین گام به موفقیت نزدیک تر کند. اگر شما هم معلم یک مقطع تحصیلی هستید و دائما با دانش آموزان در ارتباط می باشید و علاقمند به دانشتن میزان خوش بینی تحصیلی و تاثیری که این خوش بینی در دانش آموزانتان دارد، می باشید، می توانید از این پرسشنامه ی معتبر استفاده کنید.