دانلود رایگان پرسشنامه حالت نگرانی کودکان کوپیتا

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه حالت نگرانی کودکان کوپیتا ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
39
تعداد صفحات:
4
نویسنده:
کوپیتا
سال ساخت:
1985
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه حالت نگرانی کودکان کوپیتا

این پرسشنامه توسط کوپیتا و همکاران در سال 1985 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی دامنه نگرانی در کودکان است.

این پرسشنامه دارای 39 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه حالت نگرانی کودکان تایید شده است.

ترس کودکان

نگرانی یک حالت توام با اضطراب و دلشوره است؛ نگرانی که به آن دلواپسی هم گفته می شود یک حالت ذهنی درونی است که به هنگام مواجهه با موقعیت خطر و تهدید در فرد به وجود می آید. یک نفر می تواند در مورد هر مسئله یا موضوعی احساس نگرانی داشته باشد. نگرانی ممکن است در مورد چیزی اتفاق بیفتد که کاملا ذهنی و خیالی است و فقط در ذهن فرد وجود دارد یا بالعکس ممکن است در مورد یک موضوع واقعی باشد. نگرانی ممکن است از حد کنترل خارج شود و بیش از اندازه باشد. یک فرد می تواند در مورد هر مسئله ای ابراز نگرانی کند، به عنوان مثال، مسائل مالی، مسائل تحصیلی، مسائل شخصی، مسائل زناشویی، مسائل مرتبط با فرزندان، خانواده و غیره و غیره.

شاید فکر کنید، نگرانی یک احساس متعلق به بزرگسالان است، اگر اینگونه فکر می کنید باید بگوییم فکر شما اشتباه است؛ کودکان همانند بزرگسالان می توانند نگران شوند و احساس ناخوشایند نگرانی را تجربه کنند. در زمان تجربه نگرانی در کودکان، نقش والدین و افرادی که با کودک در ارتباط هستند، پر رنگ تر می شود. مادر یا پدر یا مربیان مهد کودک یا معلمان مدرسه باید نسبت به نگرانی کودکان حساس و دقیق باشند و برای رفع این احساس در کودک خود تلاش کنند.

والدین باید برای پرورش کودکانی با اعتماد به نفس بالا تلاش کنند؛ اگر والدین فرزندان با اعتماد به نفس، متکی به خود و از لحاظ روحی قوی ای را تربیت کنند، احتمال تجربه نگرانی هم در سنین کودکی و هم بزرگسالی در آنان کمتر می شود.

کودک ممکن است در مورد هر مسئله ای نگرانی را تجربه کند؛ تشخیص عامل نگرانی و تلاش برای برطرف کردن آن بر عهده والدین است. به عنوان نمونه از جمله رایج ترین علل نگرانی در کودکان، نگرانی در مورد تاریکی، نگرانی در مورد دور ماندن از مادر، نگرانی از تنها ماندن در خانه، نگرانی از مدرسه رفتن، نگرانی از امتحان دادن، نگرانی از اینکه دوست داشتنی نباشند یا دوستی نداشته باشند، نگرانی از اینکه مرتکب کار بدی شود و توسط مادر یا پدر مواخذه شود یا نگرانی در مورد اینکه در مدرسه مرتکب اشتباه شود و همکلاسی ها او را مسخره کنند، می باشد.

آیا به عنوان یک والد، متوجه نگرانی های فرزند خود و علل این نگرانی ها شده اید؟ یا به عنوان یک معلم با نگرانی های دانش آموزان روبه رو شده اید؟ در صورت تمایل به ارزیابی دامنه نگرانی در کودکان، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه حالت نگرانی کودکان کوپیتا