دانلود رایگان پرسشنامه رضایت جنسی لارسون (LSSQ)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رضایت جنسی لارسون (LSSQ) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
25
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
لارسون
سال ساخت:
1998
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

پرسشنامه رضایت جنسی لارسون (LSSQ)

این پرسشنامه توسط لارسون در سال 1998 ساخته شده است

پرسشنامه رضایت جنسی لارسون، میزان رضایت جنسی در زوجین و روابط را مورد ارزیابی قرار می دهد.

این پرسشنامه دارای 25 سوال است و در این تعداد سوالات 4 مولفه مورد ارزیابی قرار می گیرد که این مولفه ها عبارت اند از:

  • تمایل به برقراری روابط جنسی
  • نگرش جنسی
  • کیفیت زندگی جنسی
  • سازگاری جنسی

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری نیز می باشد.

داشتن یک زندگی عاشقانه و با کیفیت می تواند تحت تاثیر موارد بسیاری قرار داشته باشد. عموما ازدواج امری خوشایند است و برای بسیاری از افراد می تواند تجربه ای شیرین و لذت بخش باشد. زوجینی که اقدام به ازدواج می کنند، علاقه مند به داشتن زندگی ای آرام و با عشق هستند. برای داشتن یک زندگی آرام و پر از مهر و محبت فاکتور های زیاد مهمی وجود دارد. رعایت برخی نکات مهم در زندگی زناشویی می تواند موجب استحکام و پایداری زندگی زناشویی هم شود و در نهایت رضایت بیشتری را در زندگی برای افراد به ارمغان بیاورد. هرچه که رضایت از زندگی بیشتر باشد، کیفیت زندگی زوجین هم بالاتر می رود و جو حاکم بر روابط زوجین سالم تر و پایدار تر می شود.

رضایت جنسی زوجین

حال این رضایت از زندگی می تواند شامل موارد بسیاری مانند: رضایت اقتصادی باشد اما یکی از موارد مهمی که رضایت زوجین در آن مهم است و از مهم ترین دلایل پیوند عاطفی و زناشویی زوجین هم تلقی می شود، داشتن رضایت جنسی است. رضایت جنسی که عنصری مهم در روابط زوجین و روابط عاشقانه می باشد و عامل مهم تری در تحکیم امر ازدواج است، رضایت جنسی نوعی رضایت است که باید در هر دو زوج وجود داشته باشد و به عنوان احساسی خوشایند که هنگام تماس و برقراری رابطه ی جنسی و فیزیکی و همچنین روانی در زوجین وجود دارد، اطلاق می شود.

این رضایت می توند شامل مواردی باشد که هر دو فرد در رابطه با یکدیگر کیفیت مطلوبی را در هنگام رابطه ی جنسی و برقراری آن توصیف کنند. رضایت جنسی می تواند شامل رفتاری رضایت بخش باشد که هر یک از زوجین در مورد رابطه ی جنسی خود با یکدیگر گزارش می کنند و عدم یکنواختی باشد که در روابط زوجین وجود دارد. همچنین عدم اجتناب از برقراری رابطه ی جنسی می تواند بیانگر رضایت افراد از رابطه جنسی شان و به صورت کلی بیانگر رضایت جنسی شان باشد. عاطفه عمیق، همکاری زوجین در روابط جنسی، احترام به علایق و نظرات یک دیگر در برقراری رابطه جنسی می تواند رضایت جنسی را در زوجین بیشتر کند.

باید توجه داشت که رضایت جنسی یکی از مهم ترین مولفه ها در زندگی مشترک می باشد و در صورتی که این رضایت و خشنودی در روابط زوجین وجود نداشته باشد، بهتر است که برای حل مشکلات در این زمینه حتما اقدامات لازم صورت بگیرد و به یک متخصص بهداشت روانی مراجعه شود.

دریافت رایگان پرسشنامه رضایت جنسی لارسون (LSSQ)