دانلود رایگان پرسشنامه رویدادهای رابطه نامزدی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رویدادهای رابطه نامزدی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
19
تعداد صفحات:
2
تعداد مولفه:
3
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه رویدادهای رابطه نامزدی

این پرسشنامه با هدف ارزیابی رویداد های مربوط به دوره نامزدی و پیشرفت آشنایی ساخته شده است.

پرسشنامه رویدادهای رابطه نامزدی 19 سوال و سه مولفه:

  • میزان رشد صمیمت
  • اتکا متقابل
  • پایبندی به رابطه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

این پرسشنامه  دارای روایی و پایایی می باشد.

برای داشتن زندگی بهتر بعد از ازدواج، داشتن شناخت کافی از یکدیگر بسیار مهم است. یکی از دورانی که در کسب شناخت از طرف مقابل برای ازدواج اهمیت اساسی دارد، دوره نامزدی می باشد. به طور حتم می توان گفت که دوره نامزدی تاثیر به سزایی در کسب شناخت از فردی که برای ازدواج انتخاب شده است، دارد.

دوره نامزدی یعنی چه؟

دوره نامزدی دوره ای است که معمولا پیش از ازدواج اتفاق می افتد. دو فردی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند، در این دوره یک ارتباط خوب و گسترده با یکدیگر برقرار می کنند و این ارتباط شامل ارتباط احساسی و عاطفی با یکدیگر می شود. در این دوره برای اینکه دو فرد شناخت بهتری از یکدیگر داشته باشند، سعی می کنند با یکدیگر تعامل کرده و رفت و آمد های بیشتری با یکدیگر داشته باشند. در دوره نامزدی خانواده های دو طرف ازدواج هم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و این موضوعی بسیار مهم برای تعامل و شناخت خانواده ها از هم می باشد.

در دوره نامزدی بسیاری از موارد مشخص می شود؛ به عنوان مثال وقتی طرفین با یک دیگر در رفت و آمدهستند، می توانند اطلاعاتی را در مورد علایق یکدیگر، نقاط قوت، نقاط ضعف، توانایی ها و اخلاقیات و بسیاری از موارد دیگر به دست بیاورند. در دوره نامزدی ممکن است با شناخت بیشتر افراد پی به این موضوع که چقدر فردی که قرار است با او ازدواج کنند را دوست دارند و در مواقعی حتی متوجه شوند به دلیل تفاوت زیاد در علایق و عقاید، برای یک دیگر مناسب نیستند و از تصمیم برای ازدواج صرف نظر کنند و چه بسا این تصمیم قبل از شروع زندگی مشترک، تصمیم عاقلانه ای می باشد.

در این دوران افراد می توانند از میزان احساس طرف مقابل به خود آگاه شوند، به همراه یکدیگر به تفریح و گردش بروند و با خانواده های یکدیگر وقت بگذارانند، در مورد مراسم های پیش رو و زندگی مشترک با یکدیگر صحبت کنند. نظرات خود را در مواردی مانند داشتن فرزند و نحوه تربیت او با یکدیگر به اشتراک بگذارند و بسیاری از مواردی که برای هر دو طرف مهم است را با یکدیگر در میان بگذارند.

بنابراین دوره نامزدی نقش مهمی در شناخت و آگاهی طرفین از یکدیگر دارد و می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی آینده افراد داشته باشد. در صورت تمایل به ارزیابی رویداد های مربوط به دوره نامزدی و میزان صمیمیت و پیوند عاطفی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه رویدادهای رابطه نامزدی