دانلود رایگان پرسشنامه شفقت خود ریس

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه شفقت خود ریس ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
12
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
6
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ریس و همکاران
سال ساخت:
2011
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

این پرسشنامه توسط ریس و همکارانش در سال 2011 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی شفقت ورزی به خود بوده است.

این پرسشنامه دارای 12 سوال و 6 مولفه و بر اساس طیف لیکرت 5 درجه ای می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه شقفت ورزی ریس تایید شده است.

بسیاری از ما در مورد مهر و محبت و میزان علاقه خود به دیگران، بارها فکر کرده ایم و در مورد این موضوع با اطرافیان خود صحبت کرده ایم. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چقدر خودتان را دوست دارید؟ تا چه اندازه به خودتان محبت دارید؟ اصلا می دانستید که محبت و علاقه به خود اگر بیشتر از عشق ورزیدن به دیگران مهم نباشد، کمتر از آن هم نیست؟ اینکه ما تحت هر شرایطی خودمان را دوست داشته باشیم و به نوعی به خودمان محبت کنیم، تاثیر زیادی بر سلامت روان خود می گذاریم؛ تاثیری که کاملا مثبت بوده و اثرات آن بر زندگی کاملا مشهود خواهد بود.

شفقت به خود یعنی چه؟

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم شفقت به خود یعنی من خودم را دوست دارم. زمانی که یک فرد نسبت به خودش احساس شفقت داشته باشد، خودش برای خودش یک دوست مهربان و حامی است؛ آیا تا به حال برایتان پیش آمده دوست شما دچار مشکل شود و شما به مهربانی و حمایت خودتان از او به او کمک کنید تا مشکلاتش را حل کند؟ شفقت به خود هم همین گونه است. در شفقت به خود به جای اینکه خودمان را سرزنش کنیم، از خودمان انتقاد کنیم، مانند یک دوست مهربان کنار خودمان می ایستیم و سعی می کنیم بدون سرزنش خود، مشکلاتمان را حل کنیم.

مولفه های شفقت ورزی

شفقت ورزی به خود دارای 3 مولفه ی مهم است: مهربانی به خود، توجه آگاهی و انسانیت مشترک.

  • مهربانی به خود، متشکل از تعاریفی است که در قسمت بالا ذکر کردیم. حمایت از خود بدون هیچ قضاوت و سرزنشی.
  • مولفه ی انسانیت مشترک به ما یادآوری می کند که همه ی ما انسانیم و ممکن است دچار خطا یا اشتباه شویم؛ هر فردی دارای رنج و ناراحتی است و در مواقع سختی و مشکلات نباید خودمان را سرزنش کنیم با به خودمان سخت بگیریم.
  • اما توجه آگاهی به ما می گوید، ما باید به درک درستی از احساسات خود برسیم. ما باید احساسات منفی را همانند احساسات مثبتمان بپذیریم و درک کنیم و در نهایت در لحظه زندگی کنیم.

در صورت تمایل به ارزیابی متغیر شفقت ورزی به خود، می توانید از پرسشنامه ی شفقت ورزی به خود نف که در سال 2003 ساخته شده است استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه شفقت خود ریس