دانلود رایگان پرسشنامه غربالگری خطر سوء تغذیه PYMS

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه غربالگری خطر سوء تغذیه PYMS ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
4
تعداد صفحات:
2
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

پرسشنامه غربالگری خطر سوء تغذیه PYMS

این پرسشنامه با هدف ارزیابی میزان سوء تغذیه طراحی شده است و دارای 4 سوال می باشد.

در پرسشنامه غربالگری خطر سوءتغذیه PYMS از ابزار (پی وای ام اس) برای نمره گذاری استفاده شده است.

تفسیر نمرات به ترتیب شامل کم خطر، خطر متوسط و خطر بالای سوء تغذیه درجه بندی می شود.

اهمیت رژیم غذایی سالم در کودکان

برای داشتن کودک و فرزندی سالم تر رعایت یک برنامه روتین و سالم ضروری به نظر می رسد. به دلیل اهمیت دوره ی رشد کودکی، کودکان باید تحت مراقبت از سوی والدین و مراقبت کنندگانشان قرار بگیرند. نظارت و کنترل بر رعایت برنامه های غذایی کودک و دیگر نیاز های کودک باید در اسرع وقت و با دقت زیاد انجام بگیرد. یکی از مواردی که برای داشتن کودکی سالم باید به آن توجه شود، داشتن یک برنامه و رژیم غذایی سالم برای کودکان است. کودک در سن رشدی می باشد و بسیاری از نیاز های تغذیه ای او باید در این دوره سنی برطرف شود. برنامه غذایی کودک باید شامل غذایی ها باشد که مناسب برای سن او است و تمامی نیاز های بدن او را تامین کند.

رژیم غذایی کودکان متفاوت تر از بزرگسالان می باشد. طبق آنچه که در پاراگراف بالا هم ذکر شد، به دلیل اهمیت دوره ی سنی کودک باید برنامه غذایی او شامل انواع ویتامین ها و پروتئین ها و موارد عالی برای بدن باشد. مصرف میوه ها و سبزیجات برای کودکان دارای اهمیت به سزایی می باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است در جریان رشد کودکان، امکان رعایت برنامه غذایی درست و سالم برای کودکان وجود نداشته باشد و نیاز کودکان به غذا و رفع گرسنگی برآورده نشود. اغلب این اتفاق در زمان های بحرانی و یا جنگ و قحطی ممکن است روی دهد، اتفاقی که بیشتر در کشور های درحال توسعه و رشد نایافته اتفاق می افتد. این عدم دسترسی به یک برنامه غذایی درست و کمبود منجر به یک بیماری به نام سوء تغذیه می شود. البته لازم به ذکر است که پرخوری زیاد نیز منجر به بروز سوء تغذیه می شود.

سوء تغذیه چیست؟

سوء تغذیه نوعی بیماری است که فرد مبتلا به آن، عموما دچار کمبود و مصرف کم و یا بالعکس مصرف بسیار زیاد مواد غذایی می شود. افراد مبتلا به سو تغذیه یا دارای لاغری بیش از اندازه هستند و یا چاقی بیش از حد. طبق آمار منتشر شده از سازمان بهداشت جهانی، سو تغذیه یکی از شایع ترین علل مرگ و میر در کودکان می باشد و همین عدم رعایت برنامه غذایی برای کودکان می تواند به مشکلات حاد و مخربی تبدیل شود.

اگر مایل به ارزیابی سوء تغذیه در کودکان بودید می توانید از این پرسشنامه بهره گرفته و با پاسخ دادن به سوالات این پرسشنامه اطلاعاتی را در این مورد کسب کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه غربالگری خطر سوء تغذیه PYMS