دانلود رایگان پرسشنامه نگرش به ازدواج دکتر علی صاحبی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه نگرش به ازدواج دکتر علی صاحبی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
13
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
دکتر علی صاحبی
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه نگرش به ازدواج دکتر علی صاحبی

این پرسشنامه برای ارزیابی نگرش به ازدواج ساخته شده است و منسوب به دکتر علی صاحبی می باشد.

پرسشنامه نگرش به ازدواج دکتر علی صاحبی 13 سوال دارد و بر اساس طیف لیکرت پنج درجه ای می باشد.

افکار افراد در زمینه های مختلف با یک دیگر متفاوت است. نگرش افراد به موضوعات و موارد بسیاری می تواند مشابه و یا تفاوت های بسیاری داشته باشد. نگرش عموما مجموعه ای از باورها و افکار و عقاید و الگو هایی برای تفکر می باشد و در افراد مختلف متفاوت است. یکی از موضوعاتی که در آن افراد دارای طرز فکر و نگرش های مختلف می باشند، مربوط به ازدواج می باشد. از آنجایی که تصمیم گیری برای امر ازدواج می تواند تصمیمی دشوار و چالش برانگیزی باشد و همه ی افراد در مورد ازدواج یکسان فکر نمی کنند، نگرش های متفاوتی هم در مورد ازدواج و تشکیل خانواده وجود دارد.

درست است که ازدواج امری نیک و پسندیده تلقی می شود و در همه ی ادیان هم به این امر نیک اشاره شده است، اما ازدواج تابع شرایط و عوامل متفاوت است. یکی از متخصصان تاثیر گذاری که در زمینه ی ازدواج و نگرش های آن مطالعاتی داشته است و اقدام به توصیف و شرح نگرش های ازدواجی کرده است، دکتر علی صاحبی روان شناس معروف ایرانی می باشد.او در این باره پرسشنامه و آزمونی در حیطه ی نگرش های مربوط به ازدواج طراحی و ساخته است.

نگرش های مربوط به ازدواج

طبق آنچه در بالا هم ذکر کردیم، افراد مختلف چه قبل از ازدواج و تشکیل خانواده و چه بعد از آن باورها و نگرش های مختلفی در مورد ازدواج دارند.

  • یکی از نگرش های مربوط به ازدواج در افرادی که به عشق در ازدواج معتقدند این است که، زمانی که عشق در ازدواج وجود داشته باشد و عشق قبل از ازدواج هم پدید آمده باشد، می تواند به دوام و پایداری یک رابطه کمک کند و یا باور دیگری می توان به این موضوع اذعان داشته باشد که اگر زوجین در زندگی مشترک خود یکدیگر را دوست داشته باشند، می توانند به یک دیگر اعتماد کامل داشته باشند و در رابطه ای بر مبنای اعتماد کامل با یک دیگر صادق باشند.
  • برخی دیگر ممکن است نگرشی مبتنی بر اینکه اگر در زندگی مشترک زوجین در کنار رابطه ی زناشویی با یکدیگر دوست و رفیق باشند، می توانند از پس چالش های زندگی به خوبی بربیایند، داشته باشند.

همه ی این موارد می توانند جزئی از نگرش هایی باشند که افراد می توانند درباره ی ازدواج داشته باشند. نگرش هایی که بارها و بارها به گوش همه ی ما خورده است. نگرش هایی که می توانند منطقی و یا غیر منطقی باشند.

دریافت رایگان پرسشنامه نگرش به ازدواج دکتر علی صاحبی