دانلود رایگان پرسشنامه نگرش دانش آموزان در مورد مصرف شیر و لبنیات

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه نگرش دانش آموزان در مورد مصرف شیر و لبنیات ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
5
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
محمود وکیلی و همکاران
سال ساخت:
1386
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه نگرش دانش آموزان در مورد مصرف شیر و لبنیات 

این پرسشنامه توسط محمود وکیلی و همکارانش در سال 1386 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی نگرش دانش آموزان در مورد مصرف شير و لبنيات است.

پرسشنامه نگرش دانش آموزان در مورد مصرف شير و لبنيات 5 سوال دارد.

سبک زندگی، رژیم غذایی سالم، ورزش کردن و غیره تاثیر زیادی بر سلامت جسمانی دارد. غذایی که می خوریم مستقیما بر وضعیت فیزیکی ما تاثیر می گذارد. هرچه میزان ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و مواد ضروری برای بدن در مواد غذایی که می خوریم، بیشتر باشد، مسلما تناسب اندام و وضعیت مثبت جسمانی ما در طول زمان و با افزایش سن افت پیدا نخواهد کرد. مصرف شیر و لبنیات تاثیر ویژه ای بر سلامتی دارد. حتما شما هم مانند دیگران در مورد مصرف شیر و لبینات، بسیار شنیده اید؛ اخبار، معلمان و مربیان، پدر بزرگان و مادر بزرگان و والدین همیشه فرزندان خود را به مصرف شیر و لبنیات ترغیب و تشویق می کنند.

زمانی که مواد غذایی از شیر گاو، گوسفند، بز یا گاومیش تهیه شود به آن لبنیات می گوییم. لازم به ذکر است که برخی افراد نسبت به مصرف لبنیات و مواد غذایی حساسیت دارند که در این صورت بهتر است با پزشک متخصص تغذیه مشورت شود یا لبنیات بدون لاکتوز مصرف کنند.رارزش غذایی شیر و لبنیات بسیار بالاست و مصرف روزانه آن به همه ی افراد پیشنهاد می شود. مصرف شیر و لبینات از پوکی استخوان جلوگیری می کند و باعث سالم ماندن استخوان های بدن می شود. همچنین، درصد ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت نوع دو با مصرف لبنیات کمتر می شود.

جالب است بدانید، شیر یکی از با ارزش ترین و غنی ترین نوشیدنی ها می باشد. اگر روزی یک لیوان شیر مصرف کنید، به تنهایی 18 ماده مغذی از 22 ماده را به بدن خود رسانده اید. ویتامین، پروتئین، کربوهیدرات، فسفر، چربی و .. در شیر وجود دارد. بهترین کار ترغیب کودکان به استفاده از شیر و لبنیات است. والدین باید شیر و لبنیات را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانند. همچنین چون دوره کودکی و نوجوانی جز سنین رشدی حساس است، مدارس و نهاد آموزش و پرورش باید به ارائه شیر برای دانش آموزان در مدرسه اقدام کنند.

البته نگرش دانش آموزان هم نسبت به شیر یا لبنیات می تواند متفاوت باشد؛ عده ای علاقه مند به مصرف شیر هستند و برخی دیگر از مصرف آن به دلایل مختلف اجتناب می کنند. خانواده در میل به مصرف شیر و لبنیات نقش دارد. به عنوان یک دانش آموز یا مادری که فرزند دانش آموز دارد، چه نگرشی در مورد مصرف شیر و لبنیات دارید؟ آیا سعی می کنید مصرف شیر را در برنامه غذایی خود بگنجانید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی نگرش دانش آموزان به مصرف شیر و لبنیات داشتید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه نگرش دانش آموزان در مورد مصرف شیر و لبنیات