دانلود رایگان پرسشنامه عزت نفس جنسی زنان - فرم کوتاه (SSEI-W-SF)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه عزت نفس جنسی زنان - فرم کوتاه (SSEI-W-SF) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
32
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
سحر فرخی و همکاران
سال ساخت:
1393
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه عزت نفس جنسی زنان - فرم کوتاه (SSEI-W-SF)

این پرسشنامه توسط سحر فرخی و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی پاسخ های موثر بر ارزیابی جنسی زنان از خود از ابعاد مختلف می باشد.

این پرسشنامه دارای 32 سوال و 5 مولفه

  • قضاوت اخلاقی
  • انطباق
  • تجربه و مهارت
  • کنترل
  • جذابیت می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه عزت نقس جنسی زنان- فرم کوتاه تایید شده است.

عزت نفس در زنان

خیلی  خودمانی اگر بخواهیم بگوییم عزت نفس و اعتماد به نفس دو مولفه ی مهمی است که اگر در هر فردی وجود داشته باشد، غوغا می کند و آن فرد را به توسعه و تحول فردی نزدیک می کند! زن و مرد ندارد، عزت نفس برای هر فردی خوب و لازم است. ارتقا و تلاش برای بهبود عزت نفس توصیه همیشگی روان شناسان به افراد است؛ آن ها به والدین توصیه می کنند پیش از هر چیز برای ارتقای عزت نفس و اعتماد به نفس در کودک خود تلاش کنند، به جوانان گوشزد می کنند تاثیر عزت نفس را دست کم نگیرند و برای اکتساب و رشد آن در خود تلاش کنند.

عزت نفس یک اصطلاح روان شناختی به معنای ادراک و برداشتی است که فرد از خودش دارد؛ هرچه برداشت فرد از خودش مثبت تر باشد بهتر است. عزت نفس مثبت تاثیر ویژه ای بر کارکرد سلامت روان دارد. عزت نفس بر نوع عملکرد و رفتار ما نیز تاثیر می گذارد و باعث بروز رفتارهای متفاوت در ما می شود.

عزت نفس می تواند در ابعاد مختلف معنا پیدا کند که عزت نفس جنسی یکی از این ابعاد است؛ عزت نفس جنسی هم در زنان و هم در مردان مهم است. منظور از عزت نفس جنسی برداشت و ادراک فرد از خودش و اگر جزئی تر بخواهیم بگوییم، ویژگی های ظاهری و جنسی خود است.
به عنوان مثال، زنی که عزت نفس جنسی بالایی دارد، خودش را فردی زیبا می داند که از نظر ظاهری هیچ عیب و نقصی ندارد و هیچ چیزی کمتر از دیگران ندارد. عزت نفس جنسی بالا باعث می شود فرد خودش را از نظر ظاهری با دیگران مقایسه نکند و همان طور که هست خودش را دوست داشته باشد.

عزت نفس جنسی در روابط جنسی و زناشویی هم معنا پیدا می کند؛ زن و مردی که عزت نفس جنسی بالایی دارد، خودش را از نظر جنسی جذاب می داند، معتقد است که عملکرد جنسی بالایی در رابطه جنسی دارد و به خوبی می تواند یک رابطه جنسی را مدیریت کند و از رابطه لذت ببرد. عزت نفس جنسی بر همسو بودن ارزش های جنسی و رفتارهای جنسی تاثیر می گذارد، منجر به تجربیات جنسی مثبت می شود. فردی که عزت نفس جنسی بالایی دارد، احساس گناه را تجربه نمی کند، تغییرات بدنی برایش ناخوشایند نیست و از بیان احساسات جنسی به همسر هراس ندارد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر پاسخ های موثر بر ارزیابی جنسی زنان از خود از ابعاد مختلف داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه عزت نفس جنسی زنان - فرم کوتاه (SSEI-W-SF)