دانلود پرسشنامه وابستگی به موبایل

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,200 تومان

دانلود پرسشنامه وابستگی به موبایل ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
کو هی
سال ساخت:
2009
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه وابستگی به موبایل 

این پرسشنامه توسط کوه هی در سال 2009 ساخته شده است.

این پرسشنامه با هدف ارزیابی وابستگی به موبایل ساخته شده است.

پرسشنامه وابستگی به موبایل شامل 20 سوال و دو قسمت مشخصات دموگرافیک و نحوه استفاده از تلفن همراه و وابستگی به تلفن همراه است که در سه حیطه شامل:

  • تحمل محرومیت
  • اختلال عملکرد زندگی
  • اجبار اصرار می باشد.

روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است.

نقش فناوری ها و تکنولوژی های جدید را نمی توان در زندگی امروزی دست کم گرفت. تکنولوژی امروزه نقش بسیار مهمی را در زندگی هر فردی ایفا می کند. تکنولوژی شامل مزایای بسیار خوبی برای افراد است و با مزایایی که برای ما به همراه دارد، می تواند موجب تسهیل بسیاری از امور در زندگی روزانه شود.

تاثیر فناوری

از جانب دیگر، درست است که تکنولوژی مزایای زیادی برای افراد به همراه دارد، اما گاها منجر به تاثیرات منفی هم در زندگی می شود. یکی از انواع تکنولوژی که هم مزایا و هم معیب خاص خودش را دارد، تلفن همراه و یا موبایل است. همه ی ما روزانه ممکن است ساعات زیادی را صرف استفاده از تلفن همراه خود کنیم. تلفن همراه برای ما کارایی بسیار زیادی را به همراه دارد. یک کاربرد ساده تلف همراه برقراری ارتباط است. ما با استفاده از تلفن همراه خود برنامه های ارتباطی مختلف، می توانیم با یک شبکه ارتباطی گسترده از افراد در هر کجای دنیا ارتباط برقرار کنیم. با استفاده از تلفن همراه می توانیم، به شبکه وسیعی از اطلاعات دسترسی پیدا کنیم، با کمک گرفتن از اینترنت و تلفن همراه با برای دیگران نامه ارسال کنیم، قبوض خود را پرداخت کنیم و بسیاری از موارد دیگری که می توانیم با استفاده از تلفن همراه برای پیشبرد امور خود، به کار بگیریم.

اما طبق تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که، استفاده بیش از اندازه از تلفن همراه می تواند منجر به آسیب منفی برای فرد شود. به عبارت دیگر، استفاده ی افراطی از تلفن همراه، می تواند تاثیرات مخرب و جبران ناپذیری را بر افراد بگذارد. اما چه موقع استفاده از تلفن همراه آسیب زا می شود؟ به طور کلی می توان گفت، اگر مشغولیت فکری افراد در مورد تلفن همراه بیش از اندازه باشد می توان گفت استفاده از تلفن همراه در این مواقع آسیب زا می شود. علاوه بر آن یکی دیگر از موارد آسیب زای استفاده از تلفن همراه، اعتیاد به آن است. در بسیاری از افراد اعتیاد به تلفن همراه دیده شده است. رفتار اعتیاد به تلفن همراه، انواع متفاوتی دارد. استفاده بیش از اندازه از تلفن همراه، عدم تحمل دوری از تلفن همراه، استفاده نکردن از تلفن همراه برای ساعاتی مشخص می تواند مصداقی از اعتیاد به تلفن همراه و وابستگی به تلفن همراه باشد.

آیا شما هم به موبایل و یا تلفن همراه خود، وابستگی بیش از اندازه دارید؟ اگر پاسخ این سوال را نمی دانید، می توانید از پرسشنامه استاندارد وابستگی به تلفن همراه استفاده کنید.