دانلود رایگان پرسشنامه چهار سامانه ای اضطراب (fsaq)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه چهار سامانه ای اضطراب (fsaq) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
60
تعداد صفحات:
5
تعداد نمونه:
4
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه پرسشنامه چهار سامانه ای اضطراب (fsaq)

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان اضطراب و انواع آن می باشد.

پرسشنامه چهار سامانه ای اضطراب (fsaq) دارای 60 سوال و ابعاد:

  • اضطراب رفتاری
  • اضطراب شناختی
  • اضطراب بدنی
  • اضطراب احساسی می باشد.

در مورد اضطراب و اختلالات اضطرابی چه می دانید؟ چه موقعیت هایی برای شما اضطراب آور است؟ تا به حال اضطراب را در چه موقعیت هایی تجربه کرده اید؟ اضطراب یک حالت روان شناختی ناخوشایند است. زمانی که مضطرب می شویم، یک احساس درونی ناخوشایند را تجربه می کنیم.

اضطراب به عنوان یک حالت روان شناختی مهم، در بسیاری از تحقیقات به عنوان یک متغیر مهم مورد ارزیابی قرار گرفته است. روان شناسان، روان پزشکان و پزشکان درصدد یافتن ریشه های اصلی اضطراب بوده اند؛ در نهایت در مورد اینکه ریشه اضطراب به مسائل روانی بر می گردد یا به دلایل پزشکی مربوط است، اختلاف نظرهایی وجود دارد.
پزشکان بر این باورند که اضطراب یک حالت فراگیر است؛ اضطراب منجر به سردرگمی، درماندگی یا دیگر مشکلات عصبی مانند حملات قلبی، ابتلا به تومورهای عصبی می شود. به عبارت دیگر، اضطراب و استرس زمینه را برای بروز بسیاری از بیماری های جسمانی و روانی فراهم می کند.

افراد مضطرب، علت اضطراب خود را به دلایل متفاوتی همچون، برهم خوردن تعادل هورمون های شیمیایی، نهادینه شدن ترس، مشکلات روانی یا جسمانی معرفی کرده اند. برای کنار آمدن با استرس و اضطراب می توان از راهکارهای مختلفی استفاده کرد؛ روان درمانی، دارودرمانی می تواند به کاهش اضطراب و درمان اختلالات اضطرابی کمک می کند.

اضطراب انواع مختلفی دارد و با نشانه های مختلفی همراه است. اضطراب می تواند با نشانه های رفتاری، نشانه های بدنی، نشانه های احساسی و نشانه های شناختی همراه باشد. یک فرد مضطرب زمانی که در حالت اضطراب است می تواند همه ی حالات اضطراب را تجربه کند یا بالعکس فقط برخی از نشانه های اضطراب را از خودش نشان بدهد.

برخی از نشانه های اضطراب در افراد شامل موارد زیر می شود:

  • تنگی نفس، عرق کردن دست و پا، انقباض ماهیچه ها، احساس درد در قفسه سینه، سردرد های ناگهانی، افزایش یا کاهش فشار خون، رنگ پریدگی، سردرد، دل درد، گریه کردن، خستگی و ضعف، ترس های نامعقول و غیره.
  • اگر دچار اضطراب فراگیر هستند یا مبتلا به یک اختلال روان شناختی اضطرابی هستید، بهتر است برای رفع و کاهش استرس اقداماتی را انجام دهید. مراجعه به متخصص سلامت روان بهترین کاری است که می توانید برای مقابله با اضطراب انجام دهید.

پرسشنامه چهار سامانه ای اضطراب (fsaq) به ارزیابی میزان اضطراب و انواع آن در افراد می پردازد؛ در صورت تمایل به ارزیابی این متغیر می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه چهار سامانه ای اضطراب (fsaq)