دانلود پرسشنامه یادگیری سازمانی گومز

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,100 تومان

دانلود پرسشنامه یادگیری سازمانی گومز ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
16
تعداد صفحات:
6
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
گومز و همکاران
سال ساخت:
2005
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه یادگیری سازمانی گومز

این پرسشنامه توسط گومز و همکاران در سال 2005 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی یادگیری سازمانی می باشد.

این پرسشنامه دارای 16 سوال و 4 مولفه است.

روایی و پایایی پرسشنامه یادگیری سازمانی گومز تایید شده است.

یادگیری سازمانی

سرعت تغییر و تحول در دنیای امروز بیشتر از آنچه که تصور می کنیم، می باشد؛ روند تغییر و تحول روز به روز در حال سرعت گرفتن بوده و تمام ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است. فضای کسب و کار نیز دستخوش تغییرات زیاد شده است و اگر سازمانی تمایل به حفظ ثبات و بقای خود در عرصه پر تنش تغییرات دارد، باید مجموعه اقداماتی را انجام دهد.

در این میان یکی از مواردی که می تواند برای موفقیت و حفظ ثبات سازمان مثمر الثمر باشد، تلاش برای ایجاد فضایی به منظور یادگیری سازمانی است. یادگیری سازمانی فرآیندی است که با کسب اطلاعات و دانش در ارتباط است و جز فرآیند های پویا در سازمان محسوب می شود.

سازمانی که در آن یادگیری سازمانی جریان داشته باشد، می تواند خود را با روند تغییرات سازگار کند و مقابله بهتری با چالش ها داشته باشد. یادگیری سازمانی شامل هرگونه فعالیت مرتبط با تولید دانش، یادگیری مهارت و اصلاح و ایحاد رفتار است. سازمان ها به واسطه یادگیری سازمانی می توانند دانش و عملکرد خود را بهبود ببخشند و ضمن حفظ مزیت رقابتی با دیگر سازمان ها، تبدیل به یک سازمان موفق شوند.

یادگیری سازمانی در این پرسشنامه با چهار مولفه در ارتباط است؛ این 4 مولفه شامل، تعهد مدیریت، دید سیستمی، فضای باز و آزمایشگری و انتقال و یکپارچه سازی دانش می شود.

منظور از تعهد مدیریت، درک میزان مهم بودن یادگیری توسط مدیران در سازمان و تلاش برای اکتساب، ایجاد و انتقال دانش به عنوان یک ارزش در سازمان است.
دید سیستمی اشاره به این مسئله دارد که سازمان یک سیستم است و از بخش های مختلف که هرکدام وظیفه و کارکرد مشخص دارند، ساخته شده است و این بخش ها باید به صورت هماهنگ با یکدیگر فعالیت کنند؛ در دید سیستمی ارتباطات و تبادل اطلاعات و خدمات اهمیت به سزایی دارند.

در تعریف فضای باز و آزمایشگری باید بگوییم که فضای باز یعنی به ایده ها و نقطه نظرات جدید در بیرون و درون سازمان اهمیت بدهیم و ایده ها را مورد آزمایش قرار دهیم تا ضمن ایجاد دانش جدید، یادگیری خلاقانه را پرورش دهیم و با یافتن راه حل های نوین به سراغ حل مسائل برویم.
و در نهایت منظور از انتقال و یکپارچه سازی دانش، انتقال دانش به طرق مختلف از طریق محاوره، تعامل و مکاتبه است.

در صورت تمایل به ارزیابی یادگیری سازمانی می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط گومز ساخته شده است، استفاده کنید.