دانلود رایگان پرسشنامه اثربخشی مدیریت سازمان جفری

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه اثربخشی مدیریت سازمان جفری ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
32
تعداد صفحات:
7
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
جفری
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

پرسشنامه اثربخشی مدیریت سازمان جفری

این پرسشنامه توسط جفری در سال 2002 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان اثربخشی مدیریت سازمان است.

این پرسشنامه دارای 32 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه اثربخشی مدیریت سازمان جفری تایید شده است.

اگر از شما بخواهیم یک لیست از عوامل موفقیت سازمان ها تهیه کنید، به چه عواملی در این لیست اشاره می کنید؟ عوامل اثرگذار بر موفقیت سازمان متفاوت است و میزان تاثیر این عوامل کم یا زیاد می شود. یکی از مهم ترین عواملی که سازمان را به موفقیت نزدیک می کند، داشتن یک مدیر مسئول و اثربخش است.

مدیران نقش مهمی در موفقیت سازمان دارند؛ سازمانی که مدیر کارآمد داشته باشد می تواند به اهداف کوتاه مدت و بلند مدتش دست پیدا کند. مدیرانی که عملکرد بالایی در سازمان دارند، دیگر کارمندان را به انجام وظایف و مسئولیت ها ترغیب می کنند و به عبارتی تاثیر مثبت بر دیگر افراد در سازمان می گذارند.

بر اساس نظر پژوهشگران، اثربخشی مدیران سازمان به موافقت پذیری و همخوانی رفتار با انتظارات سازمانی در ارتباط است. یک مدیر اثربخش، منبع ارزشمندی برای یک سازمان تلقی می شود. موفقیت و شکست سازمان ها تا حدود زیادی به عملکرد مدیران بستگی دارد.

مدیران اثربخش چه ویژگی هایی دارند؟

مدیران اثربخش دارای برخی ویژگی ها هستند که این ویژگی ها آن ها را از دیگر مدیران ناکارآمد متمایز می کنند. یک مدیر اثربخش دارای هوش هیجانی است؛ این مدیر توانایی بالایی در درک احساسات دیگران دارد، احساسات و عواطف خودش را می شناسد و به نظرات و احساسات دیگران احترام می گذارد.

مدیران اثربخش هوش میان فردی بالایی دارند و می توانند ارتباطات سازنده ای با دیگران داشته باشند و به خوبی با دیگران تعامل کنند؛ ریسک پذیری دیگر ویژگی مدیران اثربخش است؛ آن ها دل و جرات زیادی دارند و به موقع با در نظر گرفتن شرایط، برای پیشرفت و موفقیت ریسک می کنند.

مدیر اثربخش خودکارآمدی بالایی دارد و به توانایی های خودش باور دارد؛ این فرد با اعتماد به نفس بالا بهترین تصمیمات را برای سازمان اتخاذ می کند.

شاید برای شما جالب باشد اما یک مدیر اثربخش دارای حس شوخ طبعی هم می باشد؛ محیط کار باید یک محیط انعطاف پذیر باشد که کارمندان در آن احساس راحتی و برای شرکت در این محیط انگیزه بالایی داشته باشند. بنابراین شوخ طبعی مدیران کمک می کند که فضا از حالت رسمی و خشک خارج شود و یکنواختی در کار به حداقل برسد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر میزان اثربخشی مدیریت سازمان داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط جفری ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه اثربخشی مدیریت سازمان جفری