دانلود رایگان پرسشنامه ضربه عشق راس (LTI)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه ضربه عشق راس (LTI) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
10
تعداد صفحات:
8
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
راس
سال ساخت:
1999
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه ضربه عشق راس (LTI)

این پرسشنامه توسط راس در سال 1999 ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 10 سوال است و آشفتگی جسمی، هیجانی، شناختی و رفتاری را پس از ضربه عشق مورد سنجش قرار می دهد.

روایی و پایایی پرسشنامه ضربه عشق تایید شده است.

عشق جز آن دسته از احساسات ناب و پاکی است که هر فردی آن را در زندگی خود تجربه می کند. اگر از شما خواسته شود،عشق را تعریف کنید شاید در ابتدا توصیف عشق برایتان سخت باشد یا تعریفی که از عشق ارائه می دهید، با فرد دیگری کاملا متفاوت باشد. به طور کلی عشق جز آن دسته از مولفه هایی است که تعاریف متعددی برای آن وجود دارد و هر فردی این احساس منحصر به فرد را با توجه به تجربیات و نگاهی که به آن دارد، توصیف و تعریف می کند. اما از میان تمام تعریف های مختلفی که برای عشق وجود دارد، باید بگوییم این احساس مثبت، یکی از الهام بخش ترین و البته چالش برانگیز ترین احساسات است.

ضربه عشقی چیست؟

همان طور که خوب می دانید و شاید تجربه کرده باشید، یکی از احساسات در ارتباط با عشق، ضربه عشقی می باشد. نمی توان به طور قطع گفت که همه ی افراد قطعا ضربه عشقی را تجربه می کنند اما این اتفاق ممکن است در برخی روابط رخ دهد. عموما ضربه عشقی در اثر، جدایی، مرگ، پایان یک رابطه به صورت خود خواسته یا ناخواسته، اتفاق می افتد. در مباحث روان شناسی، در مورد ضربه عشقی پژوهش هایی صورت گرفته است. ضربه عشقی که با نام نشانگان ضربه عشقی یا سندروم ضربه عشقی، مورد بررسی قرار گرفته، مجموعه از نشانه ها و علائم شدید و نه خفیف تعریف می شود که در اثر بر هم خوردن رابطه یا فروپاشی رابطه ای که رمانتیک یا عاشقانه است، به وجود می آید.

نشانه های ضربه عشقی کدام اند؟

نشانه های ضربه ی عشقی، ممکن است تا مدت ها در فرد وجود داشته باشد و به زودی از بین نرود. یکی از دیگر مواردی که پس از تجربه ضربه عشقی برای فرد رخ می دهد، از دست دادن واکنش های انطباقی برای مدت زمان زیادی می باشد. افرادی که نشانگان ضربه عشقی را تجربه می کنند، عملکردشان در حوزه های مختلف اعم از: کاری، تحصیلی، شخصی، خانوادگی و ... تحت تاثیر قرار می گیرد. در پی بروز ضربه عشقی، فرد ممکن است، نشانه هایی همچون آشفتگی و درماندگی روانی یا جسمانی را تجربه کند و رفتار او در موقعیت های مختلف تحت تاثیر قرار بگیرد. نشانه هایی همچون، انزوا و گوشه گیری، خلق پایین، گریه، خواب و اشتها کم و .. از نشانه های ضربه عشقی می باشد.

در صورت تمایل به ارزیابی مولفه ضربه عشقی، می توانید از پرسشنامه ضربه عشقی راس استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه ضربه عشق راس (LTI)