دانلود رایگان پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان استفن کندری

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان استفن کندری ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
12
تعداد صفحات:
6
مقیاس:
لیکرت سه درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
استفن کندری
سال ساخت:
2005
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان استفن کندری

پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان توسط استفن کندری در سال 2005 ساخته شده است. هدفی که طراح این پرسشنامه از ساخت این پرسشنامه داشته است، به ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمان ها بر می گردد.

این پرسشنامه دارای 12 ماده سوال است که این 12 سوال بر اساس یک طیف لیکرت سه درجه ای که شامل عبارت های  فراتر از حد انتظار، در حد انتظار و نیازمند بهبود می باشد.

آزمودنی باید برای گزینه ی فراتر از حد انتظار 3 امتیاز و به ترتیب برای دو گزینه دیگر، دو و یک امتیاز در نظر بگیرد.

همچنین این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری می باشد.

یکی دیگر از مسائلی که برای بقای انسان امروزی ضرورت دارد، نیاز به کار و تلاش است. انسان امروزی برای گذران زندگی نیازمند تلاش و کار کردن می باشد. انتخاب شغل در انسان ها می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد. این عوامل می تواند شامل علاقه خود فرد و یا استعداد او در این زمینه باشد و یا به رشته تحصیلی او مرتبط باشد و یا به مهارتی برگردد که فرد برای آن آموزش دیده است. البته که انتخاب شغل می تواند به موارد و فاکتور های اجتماعی و اقتصادی نیز مربوط شود.

بعد از انتخاب شغل ممکن است شما کارفرما و یا کارمند یک اداره باشید. در صورت کارفرما بودن شما از کارمند خود انتظار عملکرد قابل قبولی دارید و بالعکس اگر کارمند یک سازمان و یا اداره ای هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که کارفرمای شما از شما انتظار عملکرد خوب و قابل قبول در زمینه کاری و شغلی تان دارد. گاها کارفرمایان اقدام به ارزیابی عملکرد کارمندان خود در سازمان ها می کنند.

ارزیابی کارمندان معمولا بدان جهت انجام می شود که عملکرد کارکنان را مورد بررسی قرار دهند و این عملکرد را بهبود ببخشند و در همین راستا مقام افراد را در ادارات و یا سازمان ها ارتقا دهند و یا بالعکس آن این ارزیابی می تواند به قطع همکاری نیز منجر شود. افزایش حقوق، حل مشکلات کارمندان در راستای ارزیابی کارمندان نیز قرار می گیرد. اکثر سازمان ها برای اینکه بدانند آیا کارمندان وظابف خود را درست انجام می دهند و یا اهداف آنان با اهداف سازمان در یک راستا قرار می گیرد، اقدام به ارزیابی عملکرد افراد درون سازمان می کنند.

در واقع این ارزیابی عملکرد که به وسیله ی منابع انسانی صورت می گیرد موجب ارتقای عملکرد و کار سازمان ها به طور کلی و پویایی روابط میان افراد می شود. شایان ذکر است ارزیابی عملکرد کارکنان می تواند به روش های مختلفی صورت بگیرد. روش هایی که همگی کارآمد و موثر هستند. یکی از این روش ها می توانند استفاده از ابزاری به نام پرسش نامه باشد. فرد کارفرما و یا هر شخص دیگری که این مسئولیت را بر عهده دارد، می تواند از پرسشنامه هایی که برای سنجش و ارزیابی عملکرد کارکنان ساخته شده است، استفاده کند.یکی از همین پرسشنامه هایی که در این زمینه تدوین شده است، پرسشنامه ی حاضر، یعنی پرسشنامه ارزیابی عمکلکرد کارکنان می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید به اطلاعات مهمی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان استفن کندری