دانلود پرسشنامه انضباط کارکنان امیرنژاد

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,200 تومان

دانلود پرسشنامه انضباط کارکنان امیرنژاد ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
10
تعداد صفحات:
6
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
امیرنژاد و همکارن
سال ساخت:
1392
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه انضباط کارکنان امیرنژاد 

این پرسشنامه توسط امیرنژاد در سال 1392 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی انضباط کارمندان می باشد.

این پرسشنامه دارای 10 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه انضباط کارکنان امیرنژاد تایید شده است.

انضباط کاری

نظم و انضباط یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین مولفه ها در موفقیت است؛ موفقیت در سطوح مختلف تضمین نمی شود مگر افراد به نظم و انضباط یا به عبارتی دیسپلین کاری پایبند باشند. نظم و انضباط متضاد آشفتگی و هرج و مرج است. هرجا انضباط وجود داشته باشد، آشفتگی و بی نظمی در آن مکان جای نخواهد داشت.

انضباط کاری یک مولفه مهم در موفقیت شغلی است؛ سازمانی که دیسپلین داشته باشد و کارمندانش را به نظم و انضباط تشویق کند، موفقیت خودش را تضمین می کند. منظور از انضباط کاری، فراهم کردن موقعیتی است که در کارمندان یک سازمان بتوانند در بستر آن موقعیت، خودشان را با قوانین، هنجارها و مقررات سازمان هماهنگ و سازگار کنند و رفتار درست از خود نشان دهند.
دیسپلین کاری را می توان با آموزش در سازمان گسترش دارد؛ دیسیپلین کاری رفتار و طرز برخورد غلط کارمندان را اصلاح می کند و آن ها را به سمت رعایت قوانین و مقررات سازمان سوق می دهد.

زمانی که کارمندان از دیسیپلین کاری برخوردار باشند، خودشان را تابع قوانین و چارچوب های سازمان می دانند؛ دیسیپلین سازمان تحت عنوان نظام انضباطی سازمانی یک خرده نظام مهم مدیریتی در نظر گرفته می شود.

انضباط کاری منجر به عملکرد بهتر و اثربخشی بیشتر سازمان می شود؛ کارمندان با کار کردن در یک محیط با نظم، آرامش خاطر بیشتری را تجربه می کنند و با ذهنی آرام و به دور از تنش به انجام وظایف خود می پردازند. انضباط کاری با رضایت شغلی، عجین شدن فرد با شغلش و امنیت شغلی در ارتباط است.

سازمانی که در آن نظم کاری حاکم باشد، یک سازمان با برنامه است که کارمندان آن برنامه کاری خود را می شناسند، می دانند که هر روز چه کاری باید انجام دهند و کاری که انجام می دهند چه تاثیری بر سازمان و روند کار همکارانشان دارد. در این سازمان هماهنگی کامل میان امور و بخش های مختلف وجود دارد، دوباره کاری، از بین رفتن و ضایع شدن منابع در کم ترین سطح است و نظم و ترتیب در تمام امور دیده می شود. همچنین در یک سازمان با نظم سازماندهی بالایی وجود دارد و افراد و گروه ها با یکدیگر هماهنگ هستند.

آیا در سازمان شما نظم کاری وجود دارد؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر انضباط کاری داشته باشید، می توانید از پرسشنامه معتبری که توسط امیرنژاد ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.