دانلود پرسشنامه چابکی زنجیره تامین دی گروت

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
7,000 تومان

دانلود پرسشنامه چابکی زنجیره تامین دی گروت ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
10
تعداد صفحات:
تعداد مولفه:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
دی گروت و همکاران
سال ساخت:
2013
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه چابکی زنجیره تامین دی گروت

این پرسشنامه توسط دی گروت و همکاران در سال 2013 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی چابکی زنجیره تامین می باشد.

این پرسشنامه دارای 10 سوال و 2 بعد:

  • درک تغییرات بازار
  • پاسخگویی به تغییرات بازار می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه چابکی زنجیره تامین تایید شده است.

چابکی زنجیره تامین سازمان ها

سازمان و شرکت های مختلف برای ارائه و فروش محصولات خود به زنجیره تامین نیاز دارند؛ زنجیره تامین فرآیند فروش و ارسال محصولات را تسریع می کند. زنجیره تامین دربرگیرنده شبکه ای از فروشندگان، شرکت ها و کارگرانی است که وظیفه ساخت، ارسال و تحویل محصولات در سریع ترین زمان ممکن را بر عهده دارند.
زنجیره تامین از منابع باارزشی همچون انسان ها، شرکت ها، اطلاعات، فعالیت ها و تکنولوژی های مختلف تشکیل شده است و در نتیجه با همکاری و مشارکت یکدیگر محصول نهایی را به دست خریداران می رسانند.

زنجیره های تامین شامل چند مرحله مختلف می شود؛ در مراحل نخست تبدیل مواد اولیه به محصولات و در مراحل انتهایی شامل انتقال محصولات از انبار به درب منزل مشتری انجام می شود. انبارداری، ارسال، تولید، مونتاژ و ساخت و حمل و نقل جز دیگر مراحلی است که در زنجیره تامین انجام توسط نیروی انسانی یا ماشینی انجام می شود.

مهم ترین مزیت استفاده بهره گیری از زنجیره تامین کاهش هزینه نهایی تولید محصول به نفع مشتریان است. مشتری به کمک زنجیره تامین می تواند در کم ترین زمان ممکن بهترین محصول را دریافت کند و نیاز خود را برطرف کند.

سازمان هایی که به دنبال ایجاد مزیت رقابتی هستند و توانایی بالایی در درک تغییرات سریع و دقیق بازار دارند، از زنجیره تامین و مزایای دیگر شرکت ها کمک می گیرند چرا که می دانند ادامه حیات سازمانشان در گرو کمک گرفتن از زنجیره های تامین است. هیچ چیز به اندازه زنجیره تامین نمی تواند به سازمان در جهت برآورده ساختن نیاز مشتریان، دوام آوردن در شرایط رقابتی سخت بازار، افزایش فروش و ارتقا کیفیت محصولات کمک کند.
هرچه چابکی زنجیره تامین بیشتر باشد، موفقیت سازمان بیشتر خواهد بود و سهم زنجیره تامین در موفقیت سازمان زیاد است.

توجه داشته باشید که زنجیره تامین در هر کسب و کاری می تواند وجود داشته باشد و منحصر به کسب و کار مشخصی نیست. از آنجایی که زنجیره تامین باعث بهبود استراتژی ها، عملکرد کارآمد تر و کاهش هزینه ها می شود، هر سازمانی به فکر کمک گرفتن از زنجیره تامین است.

چابکی زنجیره تامین در این پرسشنامه از دو بعد، درک تغییرات بازار و پاسخگویی به تغییرات بازار قابل بررسی است. در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر چابکی زنجیره تامین بر اساس دو مولفه ذکر شده داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.