دانلود رایگان پرسشنامه بررسی احتمال ریسک

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه بررسی احتمال ریسک ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت سه درجه ای
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
استفان دیاکون
سال ساخت:
2004
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه بررسی احتمال ریسک

این پرسشنامه توسط استفان دیاکون ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ریسک پروژه می باشد.

پرسشنامه بررسی احتمال ریسک دارای 20 سوال است.

روزانه یا حتی ماهانه و سالیانه در سازمان های مختلف دولتی و خصوصی پروژه های مختلف با اهداف متفاوت انجام می شوند. پروژه به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که با یک هدف مشترک شروع می شود و اعضای یک تیم آن را هدایت می کنند. پروژه ها یک زمان مشخص برای شروع و یک زمان مشخص برای پایان دارند.

اصولا فرآیند شروع و اتمام پروژه از قبل برنامه ریزی می شود اما به هر حال در طی انجام یک پروژه ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده ای به وجود بیاید یا موقعیتی پیش بیاد که مدیر پروژه یا اعضای تیم باید برای پیش برد پروژه ریسک کنند.

در واقع ریسک پذیری را می توان جزئی جدا نشدنی از یک پروژه تلقی کرد؛ ریسک پذیری یک اصطلاح نام آشنا است که بسیاری از ما آن را در مکالمات روزمره استفاده می کنیم. ریسک پذیری به عنوان یک ویژگی، اشاره به پذیرفتن خطرات و پیامد های احتمالی یک اتفاق یا رویداد دارد.

امروزه در سازمان ها بحث مدیریت ریسک به شدت مورد توجه است؛ سازمان هایی که به صورت مداوم به انجام پروژه های مختلف می پردازند، با پیچیدگی ها و موارد مبهم زیادی برخورد می کنند، در واقع درست است که روند بسیاری از موارد برای انجام پروژه های از قبل برنامه ریزی شده است اما در نهایت پروژه ها در محیطی انجام می شوند که می تواند گفت تا حدودی نامطئن بوده و با ریسک بالا همراه است؛ بنابراین آنچه منجر به موفقیت در اجرا و اتمام پروژه ها می شود، مدیریت ریسک است.

مدیری که مسئولیت اجرای پروژه ها را بر عهده دارد، باید از ریسک های احتمالی پروژه آگاه باشد؛ به تک تک اتفاقات احتمالی که ممکن است در حین پروژه رخ دهد، فکر کند و بداند در موقعیت های پیش بینی نشده چگونه می خواهد عمل کند. برای انجام هر پروژه ای وقت زیاد، امکانات و منابع زیادی خرج می شود و اگر مدیران نتوانند پروژه را به درستی مدیریت کنند، به مشکلات عدیده ای بر خواهند خورد.

مدیران در اجرای  هر پروژه باید ریسک های پرخطر و متوسط را شناسایی کنند و تمرکز خود را ابتدا بر این موارد بگذارند تا منابع و امکانات کمتر به خطر بیفتند. ریسک هایی که تاثیرگذاری بیشتری بر پروژه دارند و احتمال بیشتری دارد که اتفاق بیوفتد باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند و در مقابل ریسک هایی که احتمال رخ دادن آن ها کمتر است و تاثیر چندانی بر پروژه ندارند می توانند نادیده گرفته شوند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر ریسک پروژه داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه بررسی احتمال ریسک