دانلود پرسشنامه بودجه بندی مشارکتی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه بودجه بندی مشارکتی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
23
تعداد صفحات:
8
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
محمد محمدی و همکاران
سال ساخت:
1396
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه بودجه بندی مشارکتی

این پرسشنامه توسط محمد محمدی و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان مشارکت افراد در بودجه بندی و نگرش سرپرست نسبت به این مشارکت می باشد.

این پرسشنامه دارای 23 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه بودجه بندی مشارکتی تایید شده است.

بودجه بندی

در مورد بودجه بندی چه می دانید؟ آیا تا به حال مسئولیت بودجه بندی برای کاری را پذیرفته اید؟ فکر می کنید تا چه اندازه در بودجه بندی توانا هستید؟ بودجه به زبان ساده یک برنامه ریزی مالی است؛ در این برنامه ریزی مالی یک فهرست از تمام هزینه ها و درآمد ها تهیه و نوشته می شود.

بودجه به افراد یا سازمان ها کمک می کند مخارج مالی خود را مدیریت کنند، در بحث مالی صرفه جویی داشته باشند و قرض ها و هزینه های خود را بشناسند.

در اقتصاد خرد، بودجه به عنوان یک مفهوم بسیار مهم، مورد بررسی قرار می گیرد. به واسطه بودجه بندی می توان در یک مدت زمان مشخص مثلا یک سال یا شش ماه، درآمد ها را پیش بینی کرد، هزینه ها را بر آورد کرد و در نهایت یک برنامه مالی تدوین کرد.

کسب و کارهای مختلف و سازمان های متفاوت از بودجه بندی برای هدایت مجموعه فعالیت های خود در مسیر درست استفاده می کنند. زمانی که بودجه بندی درست باشد، عملکرد مثبت سازمان تا حد زیادی تضمین می شود و می توان عملکرد سازمان را تا حد زیادی کنترل کرد.

اصطلاحی تحت عنوان کنترل بودجه وجود دارد که به کنترل در اجرای بودجه اطلاق می شود.

پس اگر بگوییم بودجه بندی یکی از مهم ترین وظایف مدیران در سازمان ها بوده و آن ها باید مسئولیت برنامه ریزی مالی، کنترل و اجرای درست بودجه را بر عهده بگیرند، اشتباه نگفته ایم. سوالی که پیش می آید این است که چرا تولید بودجه مهم است؟ پژوهشگران در پاسخ به این سوال می گویند تولید بودجه مهم است چون به وسیله آن می توان منابع را کنترل کرد، میان مسئولیت های مختلف مدیران ارتباط برقرار کرد، در مدیران و کارمندان انگیزه ایجاد کرد، عملکرد مدیران را ارزیابی کرد و یک چشم انداز یا دیدگاه روشن نسبت به عملکرد شرکت ها داشت.

لازم است اشاره کنیم، بودجه انواع مختلفی دارد؛ بودجه کل، بودجه فروش، تولید، سرمایه گذاری و بودجه موجودی نقدی برخی از انواع بودجه می باشد.

هر سازمانی برای پیش برد برنامه ریزی مالی و بودجه بندی باید سیاست های خود را مشخص کند، از هزینه ها اطلاع داشته باشد، مسئولیت ها و اختیارات خود را بشناسد. اگر تمایل به ارزیابی میزان مشارکت افراد در بودجه بندی و نگرش سرپرست نسبت به این مشارکت از دو بعد مختلف داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.