دانلود رایگان پرسشنامه تجربه های اوج ژندا

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه تجربه های اوج ژندا ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
70
تعداد صفحات:
9
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
لوئیس ژندا
سال ساخت:
1388
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه تجربه های اوج ژندا

این پرسشنامه توسط لوئیس ژندا ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی تجربه لحظه های شادی عمیق در افراد است.

این پرسشنامه دارای 70 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه تجربه های اوج ژندا تایید شده است.

شادی یک احساس خوشایند است؛ آیا با من موافق هستید؟ فکر می کنم هر انسانی در جستجوی شادی باشد و برای همه ی انسان ها شاد بودن و شادمانی کردن خوشایند است. شادی یک احساس درونی است که در حالات بیرونی افراد قابل مشاهده است. شما ممکن است از درون بابت رخدادن یک اتفاق خوشایند شاد باشید و شادی خود را با دیگران سهیم شوید. خندیدن، لبخند زدن، خوشحالی و سرور، پایکوبی از مصادیق شادی در رفتار است.

شادی یعنی چه؟

محققان شادی را با احساس رضایت از زندگی، داشتن آرامش و رضایت خاطر ذهنی و درونی، احساس آسایش در طولانی مدت و به دست آوردن هر آنچه که دوست داریم تعریف کرده اند. توجه داشته باشید که هر چیزی می تواند منجر به شادی و شادکامی شود؛ یک نفر ممکن است از قبولی در دانشگاه مورد علاقه اش شاد شوند، دیگری ممکن است از ازدواج با فرد مورد علاقه اش شاد شود، یک نفر ممکن است از مهاجرت کردن شاد شود و ..... گاهی یک اتفاق شادی آفرین برای یک نفر یا گروهی از افراد برای دیگران خوشایند نیست و منجر به ناراحتی می شود.

راهکارهای ایجاد شادی

خوشبختانه شما به کار بردن راهکارهای مختلف می توانید شادی را تجربه کنید. ایجاد شادی آنقدری که فکر می کنید، سخت نیست. یکی از راه های ایجاد شادی که روان شناسی به آن توجه شده است، استفاده از تجربه اوج یا غرقگی برای به دست آوردن شادی است.
اصطلاح غرقگی برای اولین بار توسط میهالی چیک سنت به کار برده شد و در متون فارسی به تجربه اوج یا اشتیاق و غرقگی ترجمه شد. منظور از غرقگی، یک حالت ذهنی خوشایند است که فرد در زمانی که غرق انجام یک کار شده است، آن را تجربه می کند. در غرقگی زمان و مکان فراموش می شود. هر فردی ممکن است غرقگی را تجربه کند.

بر اساس این راهکار شما باید کارهایی را انجام بدهید که برای شما لذت بخش و خوشایند است. فعالیت های روزانه ی خود را مورد بررسی قرار دهید و موضوعاتی که برایتان خوشایند است و به علایقتان نزدیک است را در اولویت قرار دهید تا احساس شادی بیشتری داشته باشید. هرچه کاری که انجام می دهید مطابق با علایق و استعدادهایتان باشد، نه تنها احساس شادی بیشتری خواهید داشت بلکه استعداد های خود را هم شکوفا می کنید.

به جهت ارزیابی لحظه های شادی عمیق می توانید از پرسشنامه معتبر تجربه های اوج ژندا استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه تجربه های اوج ژندا