دانلود رایگان پرسشنامه حس فنا ناپذیری نمادین

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه حس فنا ناپذیری نمادین ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
26
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت هفت درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه حس فنا ناپذیری نمادین

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی نحوه احساس افراد به مرگ است.

این پرسشنامه دارای 26 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه حس فنا ناپذیری نمادین تایید شده است.

نگرش شما در مورد مرگ چگونه است؟ وقتی به مرگ و پایان حیات فکر می کنید، چه احساسی را تجربه می کنید؟ ناراحتی، عصبانیت، خوشحالی؟ آیا شما از مرگ می ترسید؟ اگر پاسخ شما بله است، این پاسخ طبیعی است! بسیاری از افراد از مرگ می ترسند و این یک واکنش طبیعی به مردن است. مرگ برای ما انسان ها یک شرایط یا موقعیت ناشناخته است که اطلاعات کمی در مورد آن داریم؛ زمانی که اطلاعات ما در مورد چیزی کم باشد، ناخودآگاه در مورد آن موضوع به طرق مختلف فکر می کنیم و ممکن است از رخ دادن آن واهمه داشته باشیم.

مرگ چیست؟

مرگ را می توان از دیدگاه مختلف تعریف کرد؛ با نگاهی به رویکرد زیست شناسی، مرگ را پایان چرخه زیستی تعریف می کنیم و در دیدگاه پزشکی، وقتی علائم حیاتی به طور برگشت ناپذیری متوقف می شوند، می گوییم مرگ رخ داده است. همچنین برخی معتقدند زمانی که یک شی، موجود یا وسیله به نابودی کامل می رسد، مرگ آن فرا رسیده است.

از نظر دینی، ادیان، سنت ها و آیین های مختلف باور های متفاوتی نسبت به مرگ دارند و بر اساس همین باورها، مراسم تشعیع پیکر متفاوتی دارند. در برخی از ادیان مانند دین اسلام اعتقاد به زندگی پس از مرگ وجود دارد و در برخی دیگر این اعتقاد وجود ندارد.
چرا می میریم؟ این یک سوال کلی است؛ در نهایت هر موجود زنده ای، هر چند سال که عمر کند به پایان عمر خود نزدیک می شود و مرگ را تجربه می کند. انسان، حیوان و هر موجود زنده ای فنا پذیر است.
کهولت سن و پیری، ایست قلبی، ابتلا به برخی بیماری های مزمن و سخت، تصادف با اتوموبیل، تغذیه نامناسب، خودکشی، شرایط نامساعد، وقوع یک رویداد طبیعی مانند سیل و زلزله و آتش سوزی و غیره می تواند منجر به مرگ شود.

اگر مرگ را به دو نوع مختلف تقسیم کنیم، می توانیم بگوییم مرگ یا جبری است یا غیر جبری؛ مرگ جبری در اثر عوامل خارجی ایجاد می شود و مرگ غیر جبری همان مرگ طبیعی است که بر اثر کهولت سن رخ می دهد. حال اگر مرگ را از نظر جنس تقسیم بندی کنیم، باید بگوییم شامل، قتل، مرگ های ناشی از تصادف، خودکشی، اعدام، اتانازی، قربانی شدن و غیره می شود.

در صورتی که تمایل به ارزیابی نحوه احساس افراد به مرگ را داشتید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر، حس فنا ناپذیری نمادین استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه حس فنا ناپذیری نمادین