دانلود رایگان پرسشنامه خود خاموشی (STSS)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه خود خاموشی (STSS) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
31
تعداد صفحات:
14
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
جک
سال ساخت:
1991
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه خود خاموشی (STSS)

این پرسشنامه توسط جک در سال 1991 ساخته شده است

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی خود خاموشی بوده است.

پرسشنامه خود خاموشی (STSS) دارای 31 سوال بر اساس مقیاس لیکرت پنج درجه ای بوده و این پرسشنامه یک مقیاس خود گزارشی می باشد.

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری نیز می باشد.

بسیاری از ما ممکن است در برخی از مواقع، نیاز های دیگران را به نیاز خود ارجح تر بدانیم و یا سعی داشته باشیم دیگران را خوشحال و راضی نگه داریم و با آنان همیشه با رویکردی صمیمی و مهربانانه برخورد کنیم. اگر ما فقط در برخی از موارد، چنین رفتار هایی را از خود نشان دهیم، شاید تا حدی طبیعی و نرمال باشد، اما اگر اینگونه رفتار ها در ما گسترش پیدا کند، در این زمان باز هم می توان گفت که این رفتار ها نرمال است؟ در بسیاری از این موارد داشتن رفتار هایی از این دست ممکن است باعث تضاد در ما شود. تضادی که ممکن است میان آنچه که ما دوست داریم باشیم و آنچه که سرانجام به آن عمل می کنیم، به وجود بیاید.

خود خاموشی یعنی چه؟

در همین راستا، اصطلاحی به نام خود خاموشی وجود دارد. در تعریف خود خاموشی طبق بررسی و تحقیقات آمده است که، این مفهوم به معنای نوعی شکاف است؛ این شکاف دقیقا در میان آنچه که فرد به آن تمایل دارد، احساس می کند با چیزی است که فرد، به آن عمل می کند و آن را بیان می کند. یک مثال بارز از خودخاموشی، تبعیض هایی است که ما در زندگی روزمره خود احساس می کنیم و یا کلیشه هایی است که ما در زندگی خود بار ها و بار ها با آن ها برخورد داشته ایم.

خود خاموشی در چه مواردی استفاده می شود؟

همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم، خود خاموشی در زندگی روزمره همه ی ما و به خصوص زنان نقش بارزی دارد. خود خاموشی می تواند در زنان یک جامعه به دلایل متفاوتی رخ دهد. دلایلی همچون، جلوگیری و اجتناب از اختلاف نظر و یا درگیری از روابط، در مواقعی که زنان ممکن است دیگران را به خودشان ترجیح بدهند و سعی داشته باشند که نیاز دیگران را برطرف کنند، یا در زمان هایی که زنان تمایل دارند خودشان را با نیاز های جامعه تطبیق بدهند و یا با انتظاراتی که جامعه از آن ها دارد، سازگار شوند.

طبق یک تحقیقی که توسط جک طراح این پرسشنامه هم انجام شد، مشخص شد خود خاموشی با بهره گرفتن از هنجار ها و قوانینی که در جامعه وجود دارد، سعی می کند به زنان یادآوری کند که باید، فردی دلپذیر باشند و یا دیگران را دوست داشته باشند و سعی کنند نیاز دیگران را بر طرف نمایند. خود خاموشی می تواند برای افراد مختلف مزایای منفی بسیاری به همراه داشته باشد.

در صورت تمایل به ارزیابی مفهوم خود خاموشی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه خود خاموشی (STSS)