دانلود رایگان پرسشنامه روحیه

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه روحیه ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه روحیه

این پرسشنامه از یک پایان نامه ی کارشناسی ارشد اتخاذ شده است.

پرسشنامه حاضر روحیه را با توجه به مولفه های:

  • همانندی
  • وابستگی
  • عقلانی بودن مورد بررسی قرار می دهد.

پرسشنامه روحیه دارای 20 سوال می باشد.

یکی از مواردی که در کار و فعالیت افراد در شغل خود بسیار موثر است، داشتن روحیه و احساس خوب و خوشایند فرد در مورد کار خود می باشد. اینکه یک فرد مشغول به فعالیت در چه شغلی باشد، داشتن روحیه و احساس خوب در مورد خودش و کارش می تواند به بهره وری بیشتر در کار و عملکرد عالی او منجر شود.

به طور کلی، برخی از مشاغل در ارتباط با دیگران و مردم به عنوان ارباب رجوع و یا غیره می باشد؛ در این صورت وقتی فرد دارای انرژی مضاعف برای کار و فعالیت باشد و احساسات منفی از او دور باشد و فرد با حس خوشایند در محل کارش حاضر شود، تاثیر این حال خوب خودش را می تواند در تعامل با دیگران بر دیگر افراد نیز اعمال کند. یکی از این مشاغل معلم و یا استاد بودن است. دبیران هر روزه با دانش آموزان خود در ارتباط می باشند، اگر یک دبیر برای کار خود ارزش و احترام زیادی قائل باشد و به نسبت زحمت روزانه ای که در شغلش برای دانش آموزان می کشد، احساس خوب رضایت داشته باشد، ممکن است تاثیر مثبت این ارزش و احترام و احساس مثبت بر روحیه ی او کاملا مشهود و مشخص باشد.

یکی دیگر از موارد مهم در به وجود آمدن این احساس خوب و روحیه در افراد، محیط آموزش فرد می باشد. اگر یک معلم در شغل خود احساس خوبی از محیط بگیرد این مورد تاثیر مستقیمی بر روحیه و نگرش فرد دارد. اگر دبیر به عنوان عضوی از کادر مدرسه از سوی دیگر اعضا مورد احترام واقع شود، از نظرات و پیشنهادات او در مدرسه و پیشبرد کار ها استفاده شود و همچنین زحمات او برای دانش آموزان و تلاش موثری که برای پیشرفت و موفقیت دانش آموزان انجام می دهد، به خوبی تقدیر و تشکر شود و در همین راستا به مقام و نگرش های او احترام و ارزش گذاشته شود، قطعا تاثیر مثبت این امر هم بر روی معلم و هم دانش آموزان قابل مشاهده خواهد بود. همچنین ارتقای جایگاه شغلی بر اساس عدالت و تلاش های اعضای یک سازمان و مدرسه تاثیر مثبت و مستقیم زیادی بر روحیه معلمان و در نتیجه عملکرد آنان خواهد داشت.

اگر مایل به ارزیابی مفهوم روحیه با توجه به مولفه های همانندی، وابستگی و عقلانی بودن بودید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید. لازم به ذکر است که این پرسشنامه بر اساس پایان نامه ی درسی در دوره کارشناسی ارشد می باشد.

دریافت رایگان پرسشنامه روحیه