دانلود پرسشنامه ریسک بازار سرمایه فواکه

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,100 تومان

دانلود پرسشنامه ریسک بازار سرمایه فواکه ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
38
تعداد صفحات:
9
تعداد مولفه:
14
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
فواکه
سال ساخت:
1392
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه ریسک بازار سرمایه فواکه

این پرسشنامه توسط فواکه در سال 1392 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ریسک بازار سرمایه می باشد.

این پرسشنامه دارای 38 سوال و 14 بعد، ریسک بازار اولیه ریسک عدم جمع آوری وجوه نقد، ریسک سوء استفاده واسط از وجوه دریافتی، ریسک عدم فروش دارایی به واسط، ریسک عدم اجاره دارایی توسط بانی، ریسک بازار ثانویه ریسک نرخ سود یا اجاره بها ، ریسک اعتباری، ریسک تورم، ریسک عملیاتی، ریسک نوسانات نرخ ارز، ریسک نقدینگی، ریسک غیر مالی ریسک سیاسی، ریسک ناشی از دخالت دولت، ریسک قوانین و مقررات، ریسک های مرتبط با دارایی است.

روایی و پایایی پرسشنامه ریسک بازار سرمایه فواکه تایید شده است.

سرمایه گذاری

تمایل به کسب سرمایه و ثروت یک میل نهادینه شده در انسان است؛ به نظر می رسد هر انسانی مایل به کسب سرمایه و درآمد زیاد باشد و از طریق کسب سرمایه به زندگی راحت فکر کند. دارایی و درآمد کافی به امنیت مالی منجر شده و فردی که امنیت مالی داشته باشد احساس رضایت بیشتری را از زندگی خواهد داشت.

کسی سرمایه و ثروت از طرق مختلف ممکن است؛ به عبارتی روش کسب درآمد برای هر فردی متفاوت است. یکی از راهکارهای کسب درآمد سرمایه گذاری است. بسیاری از افراد برای کسب درآمد تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند و می توان گفت سرمایه گذاری یک تصمیم اساسی و جدی در حوزه کسب و کار است.

سرمایه گذاری در هر حیطه ای می تواند انجام شود؛ نکته مهمی که در خصوص سرمایه گذاری وجود دارد، ریسک پذیر بودن آن است. سرمایه شما ممکن است در یک مدت زمان کوتاه افزایش پیدا کند یا در بلند مدت شما را به سود برساند، از دیگر سو ممکن است یک سرمایه گذاری نه تنها برای شما سود نداشته باشد بلکه با ضرر مالی همراه شود؛ پس هر احتمالی در سرمایه گذاری ممکن است و مهم ترین چیز، خوب فکر کردن و تصمیم گیری درست برای داشتن یک سرمایه گذاری پر سود و بازده در طولانی مدت است.

بازار سرمایه یا بازار مالی بازاری است که در آن اوراق بهادار مختلف خرید و فروش می شود و به عبارتی بازاری برای سرمایه گذاری است. در بازار سرمایه افراد مختلفی مانند افراد حقیقی، افراد حقوقی، شرکت های مختلف و ... می توانند اقدام به سرمایه گذاری کنند.سرمایه گذاری در بازار سرمایه مانند سرمایه گذاری در هر جای دیگری با یک سری ریسک های احتمالی همراه است؛ فردی که در بازار سرمایه، سرمایه گذاری می کند باید با این ریسک ها آشنا باشد و بهترین تصمیمات را در صورت احتمال هرگونه مشکل بگیرد.

یک سرمایه گذار در بازار سرمایه ممکن است با ریسک های مرتبط با دارایی، ریسک غیرمالی سیاسی، ریسک ناشی از دخالت دولت، تورم، نوسانات نرخ ارز، عدم فروش دارایی به واسطه ها، عدم اجاره دارایی توسط بانی، عدم جمع آوری وجوه نقد یا ریسک های ارتباطی مواجه شود.

هر کدام از این ریسک ها می تواند به سرمایه فرد آسیب بزند یا گاها منجر به افزایش موقتی یا دائمی سرمایه شود. در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر ریسک های بازار سرمایه فواکه داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.