دانلود رایگان پرسشنامه سخت کوشی بارتون

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه سخت کوشی بارتون ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
45
تعداد صفحات:
6
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
بارتون
سال ساخت:
1992
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه سخت کوشی بارتون

این پرسشنامه توسط بارتون در سال 1992 ساخته شده است.

پرسشنامه سخت کوشی بارتون به منظور ارزیابی سخت کوشی افراد ساخته شده است و دارای سه مولفه زیر است:

  • تعهد
  • نظم
  • حرکت مستمر

این پرسشنامه دارای 45 سوال بر اساس طیف لیکرت 5 درجه ای می باشد.

همچنین این پرسشنامه دارای نمره گذاری، روایی و اعتبار نیز می باشد.

سخت کوشی چیست؟

احتمالا شما هم در مورد مزایای سخت کوشی مطالبی را شنیده اید و سعی کرده اید در زندگی کنید سخت کوش باشید و دست از تلاش بر ندارید. سخت کوش بودن یکی از همان ویژگی هایی است شما را برای موفقیت و رساندن به آرزو هایتان کمک می کند. می توان گفت که سخت کوشی برابر با سخت کار کردن و تلاش بسیار برای دستیابی به اهداف می باشد. فردی که سخت کوش است همواره برای رسیدن به آرزو های خود تلاش می کند و با اراده ای که دارد، دست از تلاش بر نمی دارد. سخت کوشی شما را به موفقیت بیشتر و کسب تجارب مفید تر هدایت می کند. سخت کوشی با استعداد داشتن در کسب یک مهم بسیار متفاوت است.

مولفه های سخت کوشی کدام اند؟

سخت کوشی نیز دارای ویژگی ها و مولفه های منحصر به خود می باشد. از مولفه های مهم سخت کوشی می توان به تعهد، نظم، حرکت رو به جلو و مستمر اشاره کرد.

  • در تعریف تعهد در سخت کوشی باید بگوییم، فردی که سخت کوش است برای رسیدن به اهداف و آرزوهایش مصمم است و به خود قول می دهد که به این اهداف برسند. همین که فرد برای رسیدن به اهدافش، متعهد باشد و به نوعی وفادار به اهداف و خواسته هایش باشد، یعنی تعهد دارد.
  • در سخت کوشی باید نظم وجود داشته باشد. اینکه یک فرد برای رسیدن به خواسته ها و آمال و آرزو هایش دست از شلختگی و بی نظمی بردارد و سپس با یک برنامه ریزی درست و منظم سعی داشته باشد که به اهدافش برسد، این مولفه نظم در سخت کوشی را معنا می کند.
  • در نهایت اینکه یک فرد از تلاش کردن خسته نشود و مداوم به تلاش کردن ادامه دهد و با اراده و مصمم باشد، مولفه ی حرکت رو به جلو در سخت کوشی را معنا می کند. بنابراین فرد سخت کوش باید یک فرد مصممی باشد که رو به جلو حرکت می کند و برای رسیدن به خواسته ها و اهدافش نظم دارد و متعهد است.

ایجاد یک برنامه ریزی درست برای موفقیت، اصلاح رفتار های ناشایست و مواردی که در طول روز موجب بازداری از رسیدن به خواسته ها می شود، ارزشمند دانستن وقت و تلاش های فردی همگی از مصداق سخت کوشی می باشد.

در صورت تمایل به ارزیابی سخت کوشی می توانید از این پرسشنامه استفاده کرده و به سوالات آن پاسخ دهید.

دریافت رایگان پرسشنامه سخت کوشی بارتون