دانلود پرسشنامه شخصیت شغلی واریساک

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
3,500 تومان

دانلود پرسشنامه شخصیت شغلی واریساک ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
40
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
واریساک
سال ساخت:
2001
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه شخصیت شغلی واریساک

این پرسشنامه توسط واریساک  و همکاران در سال 2001 ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 40 سوال می باشد و دارای روایی و پایایی می باشد.

هدف از ساخت پرسشنامه شخصیت شغلی واریساک بررسی شخصیت شغلی افراد می باشد.

این پرسشنامه بر اساس طیف لیکرتئ پنج درجه ای بوده و دارای نمره گذاری و روایی و پایایی می باشد.

ویژگی های شخصیتی

همه ی ما بر اساس ویژگی های شخصیتی که داریم از یکدیگر متمایز می شویم و متفاوت رفتار می کنیم. ویژگی های شخصیتی افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است و اگر در جستجوی دو انسانی مشابه باشیم، قطعا نمی توانیم دو انسان مشابه با یکدیگر از لحاظ شخصیتی پیدا کنیم. ویژگی های شخصیتی افراد با بسیاری از حیطه های زندگی در ارتباط است. یکی از این حیطه ها که ویژگی های شخصیتی تاثیر مستقیمی بر آن دارد، محیط کار و شغل افراد می باشد. شخصیتی که افراد دارند با شغلی که انتخاب می کنند، کاملا با یکدیگر در ارتباط است.

ویژگی هایی مانند درون گرایی و برون گرایی، مسئولیت پذیری و مهربانی و ... با ویژگی های شغلی افراد می تواند در ارتباط باشد. مهم است افراد در شغلی که انتخاب می کنند، احساس راحتی داشت باشند؛ اینکه افراد با شغل خود ارتباط برقرار کنند و با علاقه و اشتیاق در محیط کار خود حاضر شوند، احتمالا موفقیت های بیشتری در محیط کاری خود کسب خواهند کرد. لازمه ی پیشرفت در کار، داشتن انگیزه و علاقه برای کار کردن است و این انگیزه و علاقه هنگامی که ویژگی های شخصیتی با شغل فرد در یک راستا و هماهنگ باشد هم بیشتر می شود.

برای مثال افرادی که دارای ویژگی شخصیتی برون گرایی هستند، در شغل ها و محیط هایی که ارتباط و تعامل با دیگران لازمه ی محیط شغلی می باشد، ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند. بر فرض مثال، فروشندگان در هر صنفی که باشند، در ارتباط و تعامل با مردم می باشند و روزانه شاید با چندین نفر ملاقات داشته باشند و گفتگو کنند، اگر فروشنده ای برون گرا باشند و از برقراری ارتباط با دیگران لذت ببرد، مسلما در شغل خود موفق تر عمل خواهد کرد. این مورد فقط یک مثال بارز در مورد شغل و شخصیت های شغلی می باشد.

هماهنگ بودن شخصیت و شغل افراد منجر به داشتن روابطی سازنده در محل کار، پیروی از قوانین و عدم تخطی از اصول کار، سخت کوشی، ارائه پیشنهادات تاثیر گذار در محیط کار، برخورد دقیق و موثر با چالش ها و تبدیل این چالش ها به فرصت، همکاری بهتر با مدیران و همکاران و .... می شود. بنابراین مهم است که شغلی که افراد انتخاب می کنند با ویژگی های شخصیتی آنان همسان و هماهنگ و حداقل در ارتباط باشند تا مسیر موفقیت هموار تر شود.

اگر علاقه مند به ارزیابی شخصیت شغلی بودید، می توانید از این پرسشنامه بهره بگیرید و به اطلاعات خوبی در این باره دست پیدا کنید.