دانلود رایگان پرسشنامه دلبستگی به خدا - غباری و حدادی کوهسار

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه دلبستگی به خدا - غباری و حدادی کوهسار ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
37
تعداد صفحات:
5
مقیاس:
لیکرت هفت درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
مقاله:
دارد
نویسنده:
غباری و حدادی کوهسار
سال ساخت:
1390
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه دلبستگی به خدا  

این پرسشنامه توسط غباری و حدادی کوهسار در سال 1390 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی دلبستگی به خدا می باشد.

این پرسشنامه دارای 37 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه دلبستگی به خدا (پرسشنامه دلبستگی معنوی مسلمانان) تایید شده است.

یک فایل مقاله نیز ضمیمه شده است.

شما در زندگی خود دلبسته چه کسانی هستید؟ پدر؟ مادر؟ فرزند یا همسرتان؟ آیا به اندازه که به اعضای خانواده، دوستان یا وسایل خود دلبسته هستید، به خداوند هم دلبستگی دارید؟ ارتباط شما با خدای خودتان چگونه است؟ زمانی که حرف از دلبستگی به میان می آید به یک رابطه و پیوند عمیق و محبت آمیز اشاره می شود. دلبستگی را رابطه عمیق و صمیمانه تعریف کرده اند. ما به هر چیزی که دلبسته باشیم یعنی علاقه زیادی به آن چیز داریم و به آن عشق می ورزیم. عشق و صمیمت دو عنصر مهم در دلبستگی است. دلبستگی با احساساتی نظیر وحدت، یگانه شدن، یکی شدن در ارتباط است. زمانی که ما احساس دلبستگی داریم، احساس رضایت و شادمانی بیشتری خواهیم داشت. به طور کلی دلبستگی یک احساس مثبت و خوشایند است.

علاوه بر دلبستگی زمینی، نوع دیگری دلبستگی وجود دارد که مختص انسان و خداوند است. مسیحی یا مسلمان فرقی نمی کند؛ هر فردی با هر دین و گرایشی می تواند دلبسته خدا باشد. زمانی که ما دلبسته خداوند، آن موجود برتر و متعالی، هستیم یعنی ارتباط عمیق عاطفی با او داریم. دلبستگی به خداوند نشان دهنده عشق و علاقه ما به اوست، دلبستگی نشان دهنده ی ایمان است. فردی که به خداوند دلبستگی دارد، به او باور دارد.

زمانی که به خداوند باور داشته باشیم اگر اتفاقی برایمان رخ دهد، حتی اگر این اتفاق منفی یا ناخوشایند باشد، باور داریم که خواست خداوند این بوده است. دلبستگی به خداوند باعث می شود در شرایط سخت به او توکل کنیم و بهترین ها را از او بخواهیم. زمانی که در سختی هستیم، خداوند را ناظر و شاهد زندگی خود بدانیم و از او طلب یاری کنیم. به طور کلی دلبستگی به خداوند باعث می شود احساس خوبی به زندگی و اتفاقات آن داشته باشیم چرا که می دانیم کسی همواره مراقب ما است. بر خلاف افرادی که به خداوند وابسته و دلبسته هستند، افرادی که هیچ دلبستگی به خداوند ندارند، احساس نزدیکی به خداوند نمی کنند، از خداوند یاری نمی خواهند و به خواست و صلاح او توجهی ندارند. عدم دلبستگی به خداوند می تواند با نا امیدی و یاس همراه شود و زمینه را برای سردرگمی و درماندگی فرد فراهم کند.

به همت تلاش غباری و حدادی کوهسار، ابزاری برای ارزیابی میزان دلبستگی به خداوند به نام پرسشنامه دلبستگی به خدا (پرسشنامه دلبستگی معنوی مسلمانان) طراحی شده است که در صورت تمایل می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه دلبستگی به خدا - غباری و حدادی کوهسار