دانلود پرسشنامه هدف گرایی تحصیلی بوفارد

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,000 تومان

دانلود پرسشنامه هدف گرایی تحصیلی بوفارد ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
مقاله:
دارد
نویسنده:
بوفارد
سال ساخت:
1998
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه هدف گرایی تحصیلی بوفارد 

این پرسشنامه توسط بوفارد و همکاران در سال 1998 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی نوع هدفی که فرد در موقعیت تحصیلی دنبال می کند، می باشد.

این پرسشنامه دارای 20 سوال و سه مولفه است.

روایی و پایایی پرسشنامه هدف گرایی تحصیلی بوفارد و همکاران تایید شده است.

یک فایل مقاله فارسی نیز ضمیمه شده است.

آیا شما از علاقمندان به علم و تحصیل می باشید؟ تحصیلات خود را تا چه مقطعی ادامه داده اید؟ آیا والد فرزند محصل هستید؟ رفتار فرزند خود را در قبال یادگیری و تحصیل چگونه ارزیابی می کنید؟ آنچه مشخص است، تفاوت افراد در میزان علاقه به درس و تعیین اهداف مختلف تحصیلی است. افراد مختلف برای درس خواندن جهت گیری های تحصیلی متفاوتی دارند. درس خواندن و ادامه تحصیل برای برخی افراد جز اولین اولویت ها بوده و برای عده ای دیگر اینگونه نیست. حتی دیده شده است که افراد مختلف برای انتخاب همسر، میزان تحصیلات را یکی از مهم ترین معیار های خود بیان می کنند، پس نقش تحصیل و انتخاب اهداف تحصیلی در مواقع مختلف حائز اهمیت است.

هدف گذاری تحصیلی یعنی چه؟

هدف گذاری تحصیلی یکی از متغیرهایی است که در تحقیقات مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است؛ بر اساس آنچه در تحقیقات آمده باید بگوییم، جهت گیری که فرد در انتخاب اهداف تحصیلی و برخورد با تکالیف مرتبط با یادگیری دارد، به صورت ناخودآگاه می باشد. هدف گذاری تحصیلی در پیش بینی و درک افراد در موقعیت های تحصیلی و پیشرفت آن ها تاثیر دارد.

پیش از هرچیز باید بدانید، تعیین هدف، برنامه ریزی برای آن و اراده و پشتکار از مهم ترین و تاثیر گذارترین موارد در موفقیت تحصیلی است. همچنین باید بدانید، هدف تحصیلی شما باید دقیق، روشن و قابل دستیابی و بر اساس واقعیت باشد، که اگر بدین صورت نباشد، فرد در مسیر موفقیت تحصیلی متحمل شکست خواهد شد و ممکن است سرخورده شود.

به طور کلی اهدافی که فرد محصل برای تحصیل بر می گزیند، در پیشرفت تحصیلی او نقش مهمی ایفا می کند. به عنوان مثال، زمانی که یک فرد محصل در کلاس شرکت فعالانه دارد، برای انجام تکالیف درسی شور و اشتیاق دارد، احتمالا پیشرفت قابل توجهی نسبت به دیگر محصلانی که از سر اجبار یا رفع تکلیف در کلاس های درس حاضر می شوند، خواهد داشت. برای فردی که بهترین بودن در کلاس درس، اولویت است، پیشرفت تحصیلی دور از ذهن نخواهد بود. بنابراین هدفی که فرد از تحصیل کردن برای خود تعیین می کند، تاثیر ویژه ای بر میزان موفقیت تحصیلی او دارد و احتمالا آینده شغلی بهتری را برای فرد رقم خواهد زد.

آیا تا به حال به ارزیابی متغیر هدف گرایی تحصیلی پرداخته اید؟ اگر دوست دارید بدانید اهداف تحصیلی شما در موقعیت های مختلف چگونه و بر چه اساسی است یا این متغیر را در دیگران ارزیابی کنید، می توانید از پرسشنامه هدف گرایی تحصیلی بوفارد و همکاران استفاده کنید.