دانلود رایگان پرسشنامه پذیرش اجتماعی کراون و مارلو (SDS)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه پذیرش اجتماعی کراون و مارلو (SDS) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
33
تعداد صفحات:
3
نویسنده:
کراون و مارلو
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه پذیرش اجتماعی کراون و مارلو (SDS)

این پرسشنامه توسط کروان و مارلو ساخته شده است.

در این پرسشنامه، پذیرش اجتماعی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون پذیرش اجتماعی دارای 33 سوال می باشد؛ به سوالات این پرسشنامه بر اساس روش بسته پاسخ و گزینه صحیح و غلط باید پاسخ داد. افراد بالای 16 سال می توانند به سولات این پرسشنامه پاسخ دهند. روایی و پایایی این آزمون تایید شده است.

پذیرش اجتماعی چیست؟

آیا تا به حال به میزان پذیرش اجتماعی در خود فکر کرده اید؟ اینکه از نظر اجتماعی به چه میزان انسان پذیرایی هستید و در ارتباطات و تعاملاتتان با آدم ها چگونه رفتار می کنید. مفهوم پذیرش اجتماعی، به این موضوع دلالت دارد که ما به عنوان یک انسان و در برخورد هایمان با اطرافیان، چقدر طبق انتظارات دیگران از خودمان پیش می رویم و به چه میزان به خواست آنان عمل می کنیم. پذیرش اجتماع یعنی، سخن گفتن و رفتار کردن طبق انتظاراتی که دیگران از ما دارند. حال با این تعریف، شما چقدر پذیرش اجتماعی دارید؟

احتمالا در برخورد با آدم های مختلف در تعاملات و گروه های اجتماعی، شما هم به تفاوت رفتار آدم ها دقت کرده اید. در میان ما انسان ها، عده ای از افراد در هر شرایطی که باشند و در هر گروهی که قرار بگیرند، دست از باور و اعتقادات خود بر نمی دارند و رفتار و اعمال و حرف هایشان دقیقا با چیزی که به آن باور دارند، سازگار و مطابق است، بنابراین می توان گفت این دسته از انسان ها پذیرش اجتماعی کمتری دارند.

اما تا به حال با افرادی که دائما باور های خود را عوض می کنند و مطابق میل دیگران پیش می روند، برخورد داشته اید؟ همه ی ما احتمالا با این افراد در زندگی خود رو به رو شده ایم. این دسته از افراد در هر جمعی که باشند و در هر اجتماعی که قرار بگیرند، به احتمال زیاد، مطابق نظرات دیگران پیش می روند و دیگران هر آنچه که بگویند قبول کرده و سعی می کنند طبق انتظاراتی که دیگران از آن ها دارند، عمل کنند. در این صورت است که می توان گفت این افراد از پذیرش اجتماعی بالایی برخوردارند.

دسته ای سوم از افراد هم وجود دارد؛ این دسته از افراد نه آنقدر مصمم بر اعمال و رفتار و باورهای خود هستند و نه آنقدر طبق میل و انتظارات دیگران رفتار می کنند. این دسته از افراد در حد وسط قرار دارند و می توان گفت میانه رو می باشند. پذیرش اجتماعی در این افراد هم متوسط است؛ نه آنقدر زیاد و نه آنقدر کم.

با این تفاسیر، پذیرش اجتماعی شما چقدر است؟ شما در کدام یک از این دسته ها قرار دارید؟ در صورت تمایل به ارزیابی پذیرش اجتماعی می توانید از این آزمون که توسط کروان و مارلو ساخته شده است، استفاده کنید و به میزان پذیرش اجتماعی در خود پی ببرید.

دریافت رایگان پرسشنامه پذیرش اجتماعی کراون و مارلو (SDS)