دانلود رایگان پرسشنامه اخلاق حرفه ای کادوزیر

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه اخلاق حرفه ای کادوزیر ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
16
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
8
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
کادوزیر
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه اخلاق حرفه ای کادوزیر 

این پرسشنامه توسط کادوزیر در سال 2002 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه بررسی اخلاق حرفه ای می باشد.

این پرسشنامه دارای 16 سوال و شامل ۸ مولفه:

 1. رعایت ارزش ها
 2. صادق بودن
 3. همدردی با دیگران
 4. مسئولیت پذیری
 5. عدالت و انصاف
 6. وفاداری
 7. برتری جویی
 8. احترام به دیگران می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه اخلاق حرفه ای کادوزیر تایید شده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های اخلاقی که هر کارمند برای کار کردن در یک شغل باید داشته باشد، اخلاق حرفه ای می باشد. اخلاق حرفه ای تاثیر زیادی بر جنبه ی شغلی هر کارمندی دارد. اخلاق حرفه ای یکی از ویژگی های مهم مد نظر برای استخدام کارمندان در یک سازمان می باشد و در بسیاری از سازمان ها، استخدام یک کارمند با اخلاق حرفه ای، تبدیل به یک دغدغه شده است.

اخلاق حرفه ای چیست؟

قبل از هر چیزی باید بگوییم، اخلاق حرفه ای در حیطه ی یک شغل خاص و ماهیت مربوط به آن شغل به دست می آید. اخلاق حرفه ای، نوعی تفکر اخلاقی و عقلانی در جریان کنش ها و واکنش های کارمندان در محیط کاری شان می باشد. اگر کارمندان از اخلاق حرفه ای در کار برخوردار باشند، پیشرفت شغلی بهتری خواهند داشت و انگیزه شغلی آن ها بیشتر خواهد بود.

برخی از ویژگی های افرادی که دارای اخلاق حرفه ای هستند، عبارت است از

 • احترام به دیگران؛ این افراد به حقوق و دیدگاه و نظرات دیگران ارزش و احترام می گذارند. این افراد ارزش وقت دیگران را می دانند و در هنگام تصمیم گیری فقط به منافع خودشان توجه نمی کنند، بلکه منافع دیگران را هم در نظر می گیرند.
 • همدردی با دیگران؛ این افراد احساسات دیگران را درک می کنند، با دیگران دلسوز و مهربان هستند و در مواقع سختی و آسانی حمایت خوبی از دیگران دارند.
 • مسئولیت پذیری؛ فردی که دارای اخلاق حرفه است، مسئولیت پذیر است؛ این افراد وظایف و تکالیفی که بر عهده دارند را به خوبی و سر موعد مقرر انجام می دهند.
 • رعایت ارزش ها؛ فردی که دارای اخلاق حرفه ای می باشد، اجرای قوانین برایش اولویت دارد و پایبند به تعهدات و قوانین می باشد.
 • صداقت؛ از دیگر ویژگی های افراد با اخلاق حرفه ای است. این افراد با وجدان بوده و در محیط کار دورویی و شایعه پراکنی نمی کنند و با صداقت هر چه تمام تر به انجام کارها می پردازند.
 • عدالت و انصاف؛ ایم افراد بدون هیچ تعصب و قضاوتی طرفدار برابری و عدالت می باشند.
 • وفاداری، افرادی که اخلاق حرفه ای دارند، رازدار دیگران بوده و دیگران می توانند به خوبی به آن ها اعتماد کنند.
 • برتری جویی؛ افرادی که اخلاق حرفه ای دارند با اعتماد به نفس بوده و با تکیه بر مهارت های خود سعی می کنند به خوبی کارها و وظایف خود را انجام دهند.

در صورت تمایل به ارزیابی متغیر اخلاق حرفه ای می توانید از پرسشنامه ی اخلاق حرفه ای کادوزیر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه اخلاق حرفه ای کادوزیر