دانلود پرسشنامه تاب آوری تحصیلی مارتین

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه تاب آوری تحصیلی مارتین ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
6
تعداد صفحات:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
مارتین
سال ساخت:
2001-2003
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه تاب آوری تحصیلی مارتین 

این پرسشنامه توسط مارتین در سال 2001 برای ارزیابی تاب آوری تحصیلی ساخته شده است.

پرسشنامه تاب آوری تحصیلی مارتین دارای 6 سوال و بر اساس یک مولفه بوده و بر اساس مقیاس لیکرت پنج درجه ای می باشد.

این پرسشنامه روایی و پایایی و نمره گذاری دارد.

به منظور کسب دانش و اطلاعات بیشتر افراد می توانند در زمینه های مختلفی به کسب علم بپردازند. آموختن و کسب علم از گذشته های دور تا به امروز به روش های مختلفی ممکن بوده است و روش های کسب علم نیز دائما در حال تغییر بوده و می باشند. ممکن است در گذشته از روش های سنتی به عنوان روش های خوب و کارآمد برای تحصیل استفاده میشد ولی با گذشت زمان و تحقیقات بیشتر در زمینه های مختلف، دانشمندان روش های بهتری را ارائه و آن ها را جایگزین روش های قدیمی کرده اند.

در امر آموزش و کسب علم روش ها و استراتژی های بسیاری وجود دارد که می تواند در هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت باشد. همچنین مولفه های بسیاری هم در امر آموزش دخیل هستند. مولفه هایی که می توانند موفقیت بیشتر را در امر یادگیری تضمین کنند و به بیان دیگر باعث موفقیت شوند و همچنین بالعکس، مولفه هایی هم هستند که می تواند به عنوان یک عامل و فاکتور مزاحم، موفقیت تحصیلی را در افراد کاهش دهند. اما قطع به یقین، مولفه هایی مانند هوش و داشتن انگیزه و اراده کافی و تسلط به دروس مربوطه می تواند نقش مهمی در موفقیت تحصیلی داشته باشد و همچنین مولفه هایی مانند کاهلی و تنبلی، بی انگیزگی، نداشتن انرژی و نیروی لازم برای درس خواندن می تواند پیش بینی برای عدم موفقیت و یا موفقیت کمتر در امر آموزش و یادگیری باشد. در این میان یکی از مولفه های مهمی که با تحصیل و آموختن در ارتباط است تاب آوری می باشد.

تاب آوری تحصیلی چیست؟

تاب آوری تحصیلی یکی از آن مولفه هایی است که تاثیر به سزایی در موفقیت تحصیلی افراد دارد. به طور کلی می توان گفت که اگر میزان تاب آوری تحصیلی در افراد زیاد باشد، پیشرفت تحصیلی هم بیشتر خواهد بود و همچنین رابطه ی عکس این مورد هم وجود دارد؛ کمبود تاب آوری تحصیلی با کمبود پیشرفت تحصیلی در ارتباط است.

تاب آوری تحصیلی شامل شرایطی می شود که، محصل ممکن است با چالش ها و اتفاقات منفی زیادی در حین تحصیل مواجه شود و همچنین تجربیات خوبی هم نداشته باشد، اما با وجود شرایط سختی که دارد، به موفقیت و نتایج خوب تحصیلی دست پیدا می کند. مقاومت در برابر شرایط سخت در تحصیل به نوعی همان تاب آوری تحصیلی می باشد.

برای ارزیابی تاب آوری تحصیلی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.