دانلود رایگان پرسشنامه حساسیت به طرد و غفلت عاطفی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه حساسیت به طرد و غفلت عاطفی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
24
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه حساسیت به طرد و غفلت عاطفی

این پرسشنامه به جهت ارزیابی حساسیت به طرد و غفلت ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 24 سوال بر اساس طیف لیکرت پنج درجه ای می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه حساسیت به طرد و غفلت تایید شده است.

روابطی که ما در کودکی با والدین خودمان برقرار می کنیم، تاثیر زیادی بر زندگی بزرگسالی ما می گذارد. کودکانی که رابطه محبت آمیزی با والد خود دارند، نیاز آنان به مهر و محبت به درستی تامین می شود و مادر آن ها در مواقعی که کودک به آن ها نیاز دارد، همیشه پاسخگو می باشد، در زندگی بزرگسالی روابط مطمئن تر و امن تری را تجربه می کنند. بالعکس اگر نیاز فرد در کودکی به مهر و محبت به درستی تامین نشود، ممکن است فرد در زندگی بزرگسالی با احساسات و عواطف منفی متفاوتی رو به رو شود. یکی از مواردی که در نتیجه ی روابط ناسالم دوره کودکی به وجود می آید، حساسیت به طرد و غفلت است.

حساسیت به طرد به چه معناست؟

حساسیت به طرد با اضطراب و استرس همراه است. فردی که این احساس را دارد، دائما به دنبال نشانه هایی از طرد شدن از سوی اطرافیانش می باشد. این فرد از اینکه دیگران او را طرد کنند، او را دوست نداشته باشند یا به او بی توجه باشند، می ترسد و این موقعیت برای او اضطراب زاست. برخی از افراد در مقابل احساس طرد واکنش های جدی ندارند اما در مقابل دسته ای دیگر از افراد، از احساس طرد شدن واهمه دارند. این احساس می تواند عملکرد افراد را در زندگی روزمره مختل کند، کیفیت زندگیشان را تحت تاثیر قرار دهد، روابط بین فردیشان را با مشکلات جدی رو به رو کند و حتی منجر به ایجاد مشکل در روابط درون فردی شود.

به عنوان مثال، یک نمونه از رفتار حساسیت به طرد، در روابط زناشویی دیده می شود. زنی که از عدم توجه همسرش در مهمانی یا در حضور دیگران ناراحت می شود، این زن از عدم توجه همسرش به شدت برآشفته شده و اضطراب زیادی را تجربه می کند و مشغولیت ذهنی مداوم در مورد اینکه چرا همسرش به او توجه ندارد، دارد. این رفتار یک نمونه رفتار حساسیت به طرد است. مورد غفلت قرار گرفتن نیز یک احساس ناخوشایند مانند حساسیت به طرد است. فردی که این احساس را دارد، از اینکه مورد بی توجهی قرار بگیرد و توسط افراد فراموش شود، احساس بدی خواهد داشت. یک راهکار موثر برای از بین بردن احساس طرد و غفلت مراجعه به روان شناس است.

در صورت تمایل به ارزیابی متغیر حساسیت به طرد و غفلت می توانید از پرسشنامه معتبر و استاندارد حساسیت به طرد و غفلت استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه حساسیت به طرد و غفلت عاطفی