دانلود رایگان پرسشنامه ریاضی ایران کی مت

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه ریاضی ایران کی مت ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
13
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه ریاضی ایران کی مت

این پرسشنامه یک آزمون ریاضی می باشد.

هدف از انجام این آزمون، تشخیص نارسایی های ریاضی در کودکان است.

این آزمون شامل 13 خرده مقیاس می باشد و هر خرده مقیاس سوال های مرتبط با آن بخش را دارد.

روایی و پایایی آزمون ریاضی ایران کی مت تایید شده است.

اختلال یادگیری

در میان انواع اختلالات روان شناختی، دسته ای از اختلالات به نام اختلالات یادگیری وجود دارد که این اختلالات زمانی که کودکان وارد دبستان می شوند، به اصطلاح خودشان را نشان می دهند. اختلالات یادگیری شامل، اختلالات نوشتن، خواندن و ریاضی می شود. اگر دانش آموزی اختلال یادگیری داشته باشد، به این معنا نیست که هوش کمی دارد یا نمره هوشبهر او پایین است.

عموما درس ریاضی یکی از دروس سخت برای دانش آموزان است. عملکرد دانش آموزان در این درس با یکدیگر متفاوت است. عده ای به سبب علاقه ای که به این درس دارند، عملکرد بالایی را از خود نشان می دهند و عده ای دیگر بالعکس. اما نارسایی های ریاضی در دانش آموزان عملکرد آنان را در درس ریاضی با مشکلاتی روبه رو می کند. از همین رو، بهتر است برای حل این نارسایی ها اقداماتی صورت بگیرد.

آزمون ایران کی مت چیست؟

این آزمون که دارای 13 خرده مقیاس، شمارش، جمع، تفریق، اندازه گیری، هندسه، ضرب، تقسیم، زمان، حل مسئله، تفسیر، محاسبه ذهنی، تخمین و اعداد گویا می باشد، برای تشخیص نارسایی ها و مشکلات ریاضی در کودکان دبستانی از پایه اول تا پنجم قابل استفاده می باشد و این 13 خرده مقیاس در سه بخش، مفاهیم، کاربرد و عملیات قرار می گیرند. برای اجرای این آزمون در تمام پایه ها باید از خرده آزمون شمارش شروع کنیم و تا زمانی که سطح پایه و سطح سقفی مشخص نشود، این خرده آزمون را ادامه می دهیم. اما توجه داشته باشید، آزمون های ضرب، تقسيم، محاسبه ذهنی و اعداد گويا را نباید برای دانش آموزان پایه اول و دوم اجرا کرد. همچنین خرده آزمون حل مسئله برای دانش آموزان پایه اول، طراحی نشده است.

محققان در بهار سال 1384 این آزمون را بر روی 1600 دانش آموزی که در مقاطع اول تا هشتم ابتدایی بودند، اجرا کردند. هدفی ای که محققان از اجرای این آزمون به صورت آزمایشی بر دانش آموزان داشتند، به دست آوردن اطلاعاتی در حوزه ریاضی از آزمون گیرندگان و آزمون دهندگان بود. بر همین اساس هر خرده آزمونی که در این آزمون وجود دارد، شامل 4 حوزه می شود که تمام اعداد را بر اساس یک سلسه مراتب پشت هم قرار می دهد و هر کدام از این حیطه ها به وسیله 6 سوال مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی نارسایی های ریاضی در دانش آموزان دبستانی داشتید، می توانید از آزمون ریاضی ایران کی مت استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه ریاضی ایران کی مت