دانلود پرسشنامه عوامل موثر بر شادابی دانش آموزان

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
3,000 تومان

دانلود پرسشنامه عوامل موثر بر شادابی دانش آموزان ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
40
تعداد صفحات:
10
تعداد مولفه:
6
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
عباسی
سال ساخت:
1383
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه عوامل موثر بر شادابی دانش آموزان

این پرسشنامه که محقق ساخته می باشد توسط عباسی در سال 1383 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی عوامل موثر بر شادابی دانش آموزان بر اساس نظریه مدرسه شاداب می باشد.

این پرسشنامه 40 سوال دارد و به صورت طیف لیکرت پنج درجه ای است.

روایی و پایایی پرسشنامه عوامل موثر بر شادابی دانش آموزان تایید شده است.

دانش آموزان در هر سن و مقطعی که باشند، یکی از مهم ترین اعضای جامعه بوده و به نوعی سرمایه های گران بهای هر جامعه ای هستند. دانش آموزان باید از امکانات و شرایط تحصیلی خوبی بر خوردار باشند. هرچه یک دانش آموز در وضعیت بهتری از نظر تحصیلی قرار بگیرد، یعنی امکانات آموزشی برای او به خوبی فراهم شود، این دانش آموز از شادابی و شادکامی بیشتری برخوردار خواهد بود.

شادابی دانش آموزان بر روند موفقیت تحصیلی آنان تاثیر به سزایی خواهد داشت و روند رو به رشد آنان را فراهم خواهد کرد. شادابی دانش آموزان به معنای سرزندگی و شادکامی آنان است. عوامل مختلفی بر میزان شادی و نشاط دانش آموزان تاثیر می گذارد. دانش آموزانی که در فضای شاداب و سرزنده تحصیل می کنند، روحیه بالاتری خواهند داشت و بسیار شادتر خواهند بود. محیط شاد فضایی را برای یادگیری بهتر فراهم می کند و به همین سبب استعداد های دانش آموزان بهتر شکوفا می شود و مهارت های دانش آموزان ارتقا بیشتری پیدا می کند.

نیاز به شادی و شادابی در دانش آموزان بسیار مهم است. همان طور که به ارضای نیاز های فیزیولوژیکی همچون، نیاز به غذا، نیاز به پوشاک و سرپناه و .. در افراد توجه می شود، باید به فراهم کردن بستری شاد برای دانش آموزان توجه شود چرا که شادابی تاثیر مستقیمی بر سلامت افراد دارد. سلامت روان و سلامت جسمانی افراد تحت تاثیر شادی و شادکامی قرار گرفته و بهبود پیدا می کند.

چگونه می توان فضای مدرسه را شاد کرد؟

راهکارهای زیادی بر شاداب سازی مدارس وجود دارد؛ یکی از این راهکارها، فضا سازی و ایجاد فضای سبز در مدرسه است، دیگر راهکار رنگ آمیزی مدرسه و دیوار های کلاس درس، استفاده از رنگ های جذاب برای نیمکت و پرده های کلاس، فراهم کردن امکانات بهداشتی، استفاده از مواد خوش بو کننده برای عطر آگین کردن کلاس درس، نمازخانه و ..، طراحی پوشش های زیبا به طوری که به دانش آموزان در ایجاد اعتماد به نفس و شادی کمک کند و ... معلمان نیز در ایجاد شادابی در دانش آموزان سهم به سزایی دارند؛ اگر معلمان همدل دانش آموزان باشند، با دید و نگرش مثبت به آنان نگاه کنند، در مواقع سختی آن ها را درک کنند، به جای تنبیه آن ها را تشویق کنند، شادابی دانش آموزان افزایش پیدا می کند.

آیا به عنوان یک دانش آموز در یک فضای شاداب تحصیل کرده اید؟ آیا شادابی را عامل مهمی در یادگیری و موفقیت تحصیلی می دانید؟ در صورت تمایل به ارزیابی متغیر شادابی دانش آموزان می توانید از پرسشنامه عوامل موثر بر شادابی دانش آموزان استفاده کنید.