دانلود رایگان پرسشنامه تغییر رفتار

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه تغییر رفتار ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
24
تعداد صفحات:
1
مقیاس:
لیکرت ده درجه ای
نویسنده:
رئیسی
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

پرسشنامه تغییر رفتار

این پرسشنامه دارای 24 سوال است. این پرسشنامه به منظور آگاهی فرد از عملکرد پرسنلی که تحت سرپرستی او قرار دارند، ساخته شده است.

مقیاس پرسشنامه تغییر رفتار بر اساس طیف لیکرت می باشد. فردی که به این پرسشنامه پاسخ می دهد باید سوالات را بر حسب عملکرد افراد از صفر تا ده نمره گذاری کند. صفر به منظور کمترین و ده بیشترین رضایت است.

تغییر رفتار در سازمان

فردی که به استخدام یک سازمان و اداره در آمده است، در هر زمینه ی شغلی که کار می کند، موظف به رعایت و عمل به یک سری قوانین و اصول آن مجموعه می باشد. کارمندان با توجه به مسئولیت هایی که بر عهده ی خود دارند، مورد ارزیابی دقیق سرپرستان خود قرار می گیرند و همچنین سرپرستان نیز باید اعمال کارکنان که به کار و حیطه مسئولیتشان مربوط می شود را چک و ارزیابی کنند. اگر مسئولیت هایی که فرد به عهده دارد به درستی انجام شود، یعنی فرد اعمال و وظایف خود را درک کرده و برای پیشبرد آن ها تلاش می کند. در غیر این صورت، فرد در انجام وظایف خود کاستی داشته و کاهلی کرده و می تواند از سوی سرپرست خود اخطار بگیرد و باید تغییری در رفتار خود ایجاد کند.

تغییر رفتار گاها می تواند سخت باشد و اصلا کار آسانی نیست. وقتی سرپرستی اقدام به ارزیابی رفتار کارمند خود می کند، می تواند موارد متعددی را در نظر بگیرد؛ موارد بسیاری نیز برای اینکه فرد کارمند آن ها را رعایت و انجام دهد، وجود دارد. باید بررسی شود که آیا کارمندان از اصول و قوانین کلی کار در کارگاه ها و بر فرض مثال، آگاهی دارند یا خیر. آیا مواد اصلی و موادی که برای تولید محصولات به کار می رود را می شناسند و نحوه استفاده از آن را می دانند و یا بر اساس مثال دیگر آیا فرد تلاشی برای ارتقای کار و کیفیت محصولات و تولیدات می کند. فرد چقدر به اهمیت مشتری مداری و بر رضایت مشتریان از کار تاکید دارد و چقدر رضایت مشتریان را مهم می داند. همه ی این موارد، جز خصیصه های مهمی است که کارمندان باید داشته باشند و در صورت لزوم به آن ها پایبند باشند. اگر حین ارزیابی این موارد در کامندان و کارکنان وجود نداشته باشد، فرد سرپرست می تواند از کارمندان خود، درخواست تغییر رفتار در محیط کار مثلا کارخانه و یا کارگاه و سازمانی که در آن کار می کنند را داشته باشد.

تغییر رفتار کارکنان در جهت اصلاح رفتار می تواند برای پیشبرد اهداف درون و برون محیط کاری مهم و ضروری باشد. در این پرسشنامه نیز تغییر رفتار و آگاهی فرد سرپرست از عملکرد پرسنل تحت حمایت و سرپرستی او ارزیابی می شود. اگر سرپرست بخش کارخانه و یا ادره ای هستید، و می خواهید از عملکرد پرسنل تحت سرپرستی خود آگاهی کسب کنید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه تغییر رفتار