دانلود پرسشنامه توسعه پایدار گردشگری کریس

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,800 تومان

دانلود پرسشنامه توسعه پایدار گردشگری کریس ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
کریس و همکاران
سال ساخت:
2006
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه توسعه پایدار گردشگری کریس

این پرسشنامه توسط کریس و همکاران در سال 2006 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ابعاد مختلف توسعه پایدار گردشگری می باشد.

این پرسشنامه دارای 20 سوال و 4 بعد:

  • فرهنگی
  • زیست محیطی
  • اقتصادی
  • اجتماعی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه توسعه پایدار گردشگری کریس و همکاران تایید شده است.

توسعه گردشگری

کسب سرمایه و درآمد در سطح ملی از طرق مختلف امکان پذیر است؛ کشورهای مختلف می توانند از طریق تعاملات و ارتباطات بین المللی به درآمد بسیاری دست پیدا کنند. مهم ترین چیز در کسب سرمایه اهمیت دادن و تلاش برای استفاده از حداقل منایع و امکانات کشور ها به صورت درست و منطقی است.

مثلا کشور ایران یک کشور غنی از منابع و امکانات است؛ در اقصی نقاط این کشور شما منابع فرهنگی، منایع طبیعی، منابع باستانی زیادی را مشاهده می کنید. ایران کشوری دارای فرهنگ غنی، آب و هوای خوب و چهار فصل و امکانات عالی است، پس چرا از این همه امکانات و منابعی که وجود دارد، بهترین استفاده را نداشته باشد؟

یکی از بهترین راهکارهای کسب درآمد از این منابع، توسعه صنعت گردشگری است؛ صنعت گردشگری یکی از صنایع پردرآمد و پر سود در سراسر دنیاست که کشورهای مختلف از طریق آن کسب درآمد می کنند و چرخه اقتصاد خود را به گردش می اندازند. جذب توریست، ارائه خدمات مناسب به توریست ها می تواند منجر به رونق صنعت گردشگری شود.

بنابر تحقیقاتی که جامعه شناسان و دیگر متخصصان انجام داده اند، صنعت و اقتصاد گردشگری در حال حاضر روند رو به رشدی را با سرعت هر چه تمام تر در کل دنیا طی می کند و تبدیل به یک ابزار اصلی برای ایجاد درآمد ملی شده است. صنعت گردشگری به توسعه پایدار اشکال و ارکان مختلف اقتصاد کمک می کند.

به جهت توسعه صنعت گردشگری می توان از منابع طبیعی، فرهنگی و گردشگری کشور بهترین استفاده را داشت و ضمن استفاده از این منابع، آن را برای آیندگان حفظ کرد. جالب است بدانید، توسعه گردشگری به عنوان یک پارادایم و رویکرد مهم و همچنین یک دغدغه جهانی در کانون مدارس و دانشگاه ها مورد توجه و تدریس قرار گرفته است.

توسعه گردشگری، به توسعه اقتصاد و توسعه اجتماعی پایدار کمک می کند. بنابراین منطقی به نظر می رسد که کشورها برای ایجاد و توسعه صنعت گردشگری در کشور خود تلاش و برنامه ریزی کنند و از نظر صاحب نظران این حوزه در این راستا بهره ببرند. توسعه گردشگری به کاهش فشار و بحران میان کشورها کمک می کند و به نوعی زمینه ساز صلح میان کشورها می شود.

از نظر کریس و همکاران توسعه پایدار گردشگری با ابعاد مهمی همچون، بعد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در ارتباط است. در صورت تمایل به ارزیابی متغیر توسعه گردشگری پایدار می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.