دانلود رایگان پرسشنامه آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
9
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

پرسشنامه آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی

این پرسشنامه، یک پرسشنامه محقق ساخته است و برای استفاده در پایان نامه ارشد با هدف ارزیابی میزان آشنایی دانشجویان با پایگاه های اطلاعاتی لاتین در مقطع ارشد می باشد.

این پرسشنامه در مجموع 9 سوال دارد که البته هر سوال دارای بخش های متفاوتی است.

نحوه پاسخ گویی به سوالات بر اساس مقیاس لیکرت و با گزینه های هیچ، کم، متوسط، زیاد و خیلی زیاد می باشد. برای گزینه های هیچ 1 نمره و به ترتیت برای کم دو نمره، متوسط 3 نمره و زیاد و خیلی زیاد 4 و 5 نمره در نظر گرفته می شود.

پایگاه های اطلاعاتی

دانشجویان در هر سطح و مقطع تحصیلی که باشند، می توانند از منابع زیادی برای کسب دانش و اطلاعات استفاده کنند. به غیر از اطلاعات و منابعی که استاد در اختیار دانشجویان قرار می دهد و کتبی که به عنوان کتب درسی و سر فصل های مشخص شده در اختیار دانشجویان برای کسب اطلاعات و مطالعه در نظر گرفته شده است، دانشجویان می توانند از منابع دیگری نیز برای ارتقای سطح دانش خود استفاده کنند. مطالعه رساله ها و پایان نامه ها و دیگر کتب مهم در زمینه رشته تحصیلی شان از این قبیل موارد هستند. اما مورد دیگری که این روز ها دانشجویان را به سمت خود کشانده و ترغیب کرده است، استفاده از داده ها و پایگاه های اطلاعاتی با استفاده از جستجوی آنلاین و اینترنتی می باشد، اطلاعاتی که بسیار کارآمد و دقیق است و دانشجو با استفاده از آن ها می تواند با توجه به صرف وقت و هزینه ی کمتر اطلاعات فراوانی کسب کند.

علاوه بر در دسترس بودن مقالات و داده ها در پایگاه های مخلف با زبان فارسی، پایگاه هایی برای اطلاع رسانی با زبان اصلی و لاتین وجود دارد که دانشجویان با استفاده از این پایگاه ها می توانند از اطلاعات به روز در سراسر دنیا هم آگاهی داشته باشند. با استفاده از پایگاه های اطلاعاتی می توان از کتبی که به تازگی نوشته شده اند و یا مقالات علمی در زمینه ای که فرد تحصیل می کند، و به تازگی انتشار داده شده اند، استفاده کرد. مهم است که دانشجویان نحوه کار و استفاده از این پایگاه ها را بلد باشند و بتوانند از آن ها استفاده کنند و زمان هایی را فقط برای جستجو و مطالعه از این پایگاه ها در نظر بگیرند. زمان هایی که می توانند متغیر باشند اما بهتر است که ثابت و در برنامه ی روزانه دانشجویان جای داشته باشند.

آموختن زبان نخستین گام برای استفاده از این پایگاه ها می باشد. با دانستن زبان می توانید به راحتی از این پایگاه ها استفاده کرده و اطلاعاتی کسب کنید؛ نکته کلیدی در استفاده از این پایگاه ها دانستن کلید واژه های مفهومی است که می خواهید در مورد آن بدانید. اگر اطلاعاتی در مورد استفاده از این پایگاه ها ندارید می توانید به راحتی و با کسب دوره هایی این اطلاعات را فرا بگیرید، چرا که استفاده از این پایگاه ها و یادگیری نحوه استفاده از این پایگاه ها به زبان لاتین برای یک دانشجو بسیار مهم است.

دریافت رایگان پرسشنامه آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی